יתמודד על ראשות המפלגה. דנון (צילום: חדשות 2)
סגן השר דני דנון | צילום: חדשות 2

סגן שר הביטחון דני דנון מתייחס הבוקר (ד') לדבריו של שר הביטחון משה (בוגי) יעלון שצוטט כמכנה את מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי "משיחי ואובססיבי". "אני לא במקום של לתת ציונים לקרי או ליעלון, אבל בנושאים המהותיים יש מחלוקת עם האמריקנים וצריך לומר זאת", אמר דנון לחדשות 2 Online. "יכול להיות שבקרוב נצטרך לומר שוב דברים שלא יאהבו בארצות הברית".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

דנון הדגיש כי ישראל לא תחזור לקווי 67' או תוותר על בקעת הירדן. "אמירות כאלה יש מכל הצדדים, ולדעתי יש להציף את המחלוקות ולא לטשטש אותן", ציין. "ההחלטה להתנצל היא של שר הביטחון ואני לא רוצה להיכנס לשיקולים שלו".

חברת הכנסת ממפלגתם של יעלון ודנון, מירי רגב, נחרצת הבוקר בהרבה בתמיכתה בדברים המקוריים של יעלון - ולא בהתנצלותו. "ברצוני לחזק אותך על דבריך האמיצים והנכונים בהקשר של המשא ומתן הישראלי-פלסטיני בדגש על מערבותו של מזכיר המדינה ג'ון קרי", כתבה רגב ליעלון, במכתב שנשלח גם לראש הממשלה בנימין נתניהו. "דווקא ברגע זה בו נופלים עליך חצי רעל, בחרתי לומר לך כי המעשה שלך הוא מבחינת תמרור אזהרה".

"הגבורה אינה מבדילה בין דת, גזע ומין" (צילום: חדשות 2)
חברת הכנסת מירי רגב | צילום: חדשות 2

אמש פרסם השר יעלון התנצלות על דבריו והבהיר כי לא התכוון לפגוע או לחולל סערה דיפלומטית. "ישראל וארצות הברית שותפות למאמץ לקידום המשא ומתן לשלום בין ישראל לפלסטינים בהובלת מזכיר המדינה קרי", נמסר בהודעה מלשכתו. "אנחנו מעריכים את מאמציו הרבים של מזכיר המדינה למטרה זו. שר הביטחון לא התכוון לפגוע במזכיר המדינה, והוא מתנצל אם מזכיר המדינה נפגע מהדברים שיוחסו לשר".

יעלון. יחבור לגנץ? (צילום: רויטרס, חדשות)
התנצל. שר הביטחון יעלון | צילום: רויטרס, חדשות

עם זאת, גורם אמריקני אמר כי בוושינגטון לא שבעי רצון מההתנצלות. לדברי הגורם, בבית הלבן מצפים כי נתניהו יביע אי הסכמה עם הדברים שאמר יעלון נגד קרי וכן נגד חוסר האמון שהפגין יעלון בשיחות בין ישראל לבין הפלסטינים.

"להביע ספק במניעיו של קרי ולעוות את הצעותיו זה לא משהו שאנחנו מצפים לו משר הביטחון של בת ברית כה קרובה", אמר אמש דובר הבית הלבן ג'יי קרני.