משרד המשפטים העביר מסמכים לספרד בעניין חיסול שחאדה (צילום: רויטרס)
ישראל פועלת למען ביטול התביעה הספרדית | צילום: רויטרס

משרד המשפטים בישראל מסר היום לשלטונות ספרד מסמכים בעניין חקירת השר בנימין (פואד) בן-אליעזר והרמטכ"ל לשעבר דן חלוץ. על-פי בקשת הרשויות הספרדיות נשלחו באופן חריג מסמכים רבים ומידע רב שנאסף, המפרטים את כל ההליכים המשפטיים שננקטו בישראל בעניין חיסול סלאח שחאדה.

ממשרד המשפטים טוענים כי הכנת המסמכים הצריכה עבודה רבה והם נשלחו במהלך חודש ינואר, כפי שתוכנן מראש. "לצערנו, בית המשפט הספרדי לא המתין לקבלת תגובת מדינת ישראל, אך אנו מקווים כי כעת, משהועברה התגובה, תבוטל ההחלטה בהקדם", נמסר ממשרד המשפטים. במקביל, רשויות המדינה פועולות בכל הערוצים הנדרשים- דיפלומטיים ומשפטיים כאחד על-מנת לטפל בפרשה.

ספרד החליטה לשנות את החוק

מיגל מורטינוס, שר החוץ של ספרד הודיע הצהריים על החלטת ממשלת ספרד לתקן את החוק הספרדי בהקדם האפשרי, כך שתיבלם היכולת להגיש תביעות נוספות מעין אלו, בין השאר כנגד אנשי כוחות הביטחון הישראלים. זאת, לאחר ששוחח אתמול עם שרת החוץ ציפי לבני, ובהמשך למסרים החריפים שהעבירה ישראל. 

לבני: ישראל תדאג שהנושא יטופל

"מדובר בבשורה חשובה לציבור בישראל. מערכות המשפט במקומות שונים בעולם, כולל ספרד מנוצלות באופן ציני על-ידי גורמים פוליטיים בעליי אינטרסים שאין בינם ובין ערכים או שלטון ולא כלום, אלא רק בכדי לנגח את ישראל", אמרה היום שרת החוץ והביעה סיפוק מהחלטת ספרד.

ציפי לבני עידכנה את ראש הממשלה אהוד אולמרט ואת שר המשפטים פרופ' דניאל פרידמן בפרטים והבטיחה כי "ישראל תמשיך ותפעל כדי שהנושא יטופל בהתאם, גם במדינות נוספות".

עוד בנושא:

פואד לא מצטער על חיסול שחאדה