ברמאללה חגגו בצהריים את הגעתם של 224 האסירים הפלסטינים שישראל שיחררה היום כמחווה ליו"ר הרשות הפלסטינית אבו-מאזן לרגל חג הקורבן. רוב האסירים שוחררו במחסום ביתוניא סמוך לרמאללה, אך 28 מהם נכנסו לעזה דרך מעבר ארז.

יו"ר הרשות אבו-מאזן ערך לאסירים המשוחררים קבלת פנים חגיגת במוקטעה שברמאללה. "תדעו לכם ששלום לא יהיה כל עוד לא תיפתר בעיית האסירים הפלסטינים וזכות השיבה", אמר יו"ר הרשות בטקס קבלת הפנים.

מוקדם יותר, כשהגיעו האסירים למחסום, הם נופפו בידיהם מחוץ לאוטובוס וקראו קריאות שמחה. בצד השני של המחסום המתינו מאות שבאו לקבל את פניהם. הם הניפו דגלים של פלסטין והשמיעו ברקע מוזיקה שמחה. אמהותיהם של האסירים חיבקו אותם בדמעות. "הבן שלי נאסר שבוע לאחר שנישא", סיפרה אחת האמהות. "אני מקווה שבקרוב כל האסירים ישוחררו, וכל המשפחות ישמחו".

שחרור האסירים התאפשר לאחר שבג"ץ הסיר הבוקר את צו המניעה שהוציא אמש לשחרור האסירים הפלסטינים שתוכנן להיום, עם הגשת תשובת המדינה לעתירה.

"דינה של העתירה כולה להדחות על הסף, הן בשל השיהוי הרב בהגשתה, הן כיוון שעתירה דומה נגד ההחלטה נדחתה היום, וכן לגופם של דברים", השיבו לעתירה בפרקליטות המדינה. "החלטת ממשלת ישראל עוסקת במישור יחסי החוץ של המדינה. בעניין זה בית המשפט הנכבד אינו נוהג להתערב".