שמשון ליבמן וחזי משיטה (צילום: חדשות 2)
ליבמן (מימין) ומשיטה. הובלה חדשה למאבק | צילום: חדשות 2

חילופי משמרות: ראש מטה המאבק לשחרורו של גלעד שליט, תא"ל (במיל') חזי משיטה, הודיע הבוקר למשפחה על סיום תפקידו. משיטה, שכיהן בתפקיד בשמונת החודשים האחרונים, אמר כי ברצונו לפנות זמן לעיסוקיו האישיים. יחליף אותו בתפקיד מייסד מטה המאבק, תושב מצפה הילה.

"בנסיבות שנוצרו צריך וניתן היה להשיב את גלעד הביתה, ולא לגרום לכך שהתהליך ייעצר בגלל הממשלה החדשה", אמר הבוקר משיטה. "אני מקווה שזו לא תהיה בכייה לדורות - כל יום שגלעד יושב בשבי הוא גיהנום עבורו ועבור משפחתו".

המחליף: ממייסדי מטה המאבק

משיטה כיהן בתפקידים בכירים בחיל הים והשתחרר בדרגת תת-אלוף. בשנת 2007 סיים את תפקידו בתור מנכ"ל עמותת אור ירוק. תחילה הוא כיהן בתפקיד דובר מטה המאבק, ולא מזמן מונה לתפקיד ראש המטה. משיטה מילא את תפקידיו במטה בהתנדבות מלאה.

את מקומו של משיטה יתפוס שמשון ליבמן, תושב מצפה הילה שנחשב לאחד ממייסדי מטה המאבק ולאחד מראשיו. במהלך השנים עסק ליבמן בחקלאות ובחינוך, לרבות ניהול בית ספר ותפקידים בכירים בתנועת הצופים.

"הייתי רוצה לעמוד במקום בו צריך לתת לדברים להתנהל באופן חשאי, אך לצערי הרב אני למד ממשפחת ארד הרבה יותר מכל דבר אחר", אמר הבוקר ליבמן בראיון לתכנית "מה בוער" עם רזי ברקאי בגלי צה"ל. "השקט לא עוזר, ובתקופתנו ניתן לראות שבכל פעם שעוררנו את הציבור - פתאום הייתה עשייה", הוסיף ליבמן.

נועם שליט יעיד בבית הדין הבינ"ל בהאג

בראשית השבוע ייצא נועם שליט, אביו של החייל החטוף, להאג שבהולנד שם יעיד בבית הדין הבין-לאומי במשפט בו נתבעת ישראל בגין פשעי מלחמה שביצעה, כביכול, במהלך מבצע "עופרת יצוקה".

שליט צפוי לדבר על הטרגדיה האישית של המשפחה בכל הנוגע לחטיפת בנו, הנמצא בשבי כבר למעלה משלוש שנים ומוחזק על ידי החמאס ברצועת עזה. מדובר ביוזמה אישית של נועם שליט, שביקש "לספר לעולם" על תנאי אחזקתו הקשים של בנו בשבי.

בקרבתו של שליט אומרים כי עדותו של נועם תינתן ללא כל התערבות מצד גורמים משפטיים בישראל - למרות שהמדינה עצמה נתבעת על ידי פלסטינים. שליט צפוי לדבר על סבל המשפחה כתוצאה מהחטיפה, והחיים בצל הדיווחים הסותרים בדבר גורלו.

הווידאופדיה: גלעד שליט

איך מצטרפים לחדשות 2 בטוויטר