דקות ספורות לפני שהמריא מטוסו של ראש הממשלה לפגישה עם נשיא רוסיה דמיטרי מדבדב וראש הממשלה ולדימיר פוטין, התייחס בנימין נתניהו לפיגוע הטרור הקשה היום בירושלים ולירי בדרום והבטיח: "לא ניתן לגורמים העוינים להפר את השקט בישראל".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בטרם צאתו קיים ראש הממשלה התייעצות דחופה עם שר הביטחון אהוד ברק, השר במשרד הביטחון מתן וילנאי, הרמטכ"ל בני גנץ וגורמים בכירים נוספים במערכת הביטחון כדי לדון בהתפתחויות הביטחוניות האחרונות.

"מאז שקמה הממשלה קבענו מדיניות ברורה של ביטחון ותגובה תקיפה לכל ניסיון לפגוע באזרחי ישראל, תוך כדי צעדי מנע שיטתיים ותקיפים נגד הטרור", אמר ראש הממשלה. "בזכות המדיניות הזאת עברנו שנתיים של שקט וביטחון ואני חושב שכל אזרחי ישראל למדו להכיר את הברכה וליהנות מפירות השקט הזה", הוסיף נתניהו.

"השקט הזה הוא ברכה גדולה, אבל לאחרונה יש גורמים שמנסים להפר אותו", אמר נתניהו. "הם מנסים לבחון את מידת הנחישות שלנו ואת כוח העמידה, אבל הם יגלו שלממשלה, לצה"ל ולציבור בישראל יש רצון ברזל להגן על המדינה ועל אזרחיה", הוסיף והבטיח: "נפעל בתקיפות, באחריות ובתבונה כדי לשמר את השקט ואת הביטחון ששררו פה בשנים האחרונות".

פיגוע בי-ם - סיקור מיוחד:

השר שלום: ישראל עדה לגל של טרור

רגע הפיצוץ נשמע בהקלטה

פיגוע בירושלים - הרוגה אחת ו-65 פצועים

תמונות ראשונות שניות אחרי הפיצוץ

מפקד מחוז ירושלים: נחקור אם יש קשר בין הפיגועים

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק