הושלמה עסקת שילט (צילום: רויטרס)
לא סוף פסוק? | צילום: רויטרס

האם המשא ומתן להחזרתו של גלעד שליט משבי החמאס מתחדש? בארגון החמאס טוענים הערב כי המגעים להגעה לעסקה כלל לא הסתיימו.

"המגעים בתיווך מצרים עם ממשלת אולמרט התחדשו", אומר בכיר החמאס עלי בראקה בהודעה מיוחדת מדמשק. לדבריו משלחת חמאס נמצאת עתה בקהיר בדיוק למטרה זו.

בישראל מסרבים להתייחס לידיעה ואומרים כי השליחים הישראלים טרם יצאו לקהיר. העובדה שבישראל לא מכחישים את הדברים מעידה על כך שאכן ישנה התפתחות בנושא. 

אתמול דיווחה סוכנות ידיעות פלסטינית כי ראש השב"כ יובל דיסקין ושליח ראש הממשלה עופר דקל שניהלו את המגעים לעסקה - צפויים לחזור לקהיר. עוד דווח, כי ראש הממשלה אהוד אולמרט מוכן ללכת צעד נוסף לכיוון דרישות חמאס. כל זאת במטרה להחזיר את שליט לביתו עוד לפני כניסתו של בנימין נתניהו לכסא ראש הממשלה.

מקורות פלסטיניים: עמדת ארה"ב בנושא העסקה - מכריעה

מקורות פלסטיניים המקורבים לשיחות בין ישראל לחמאס מסרו בתחילת השבוע לעיתון "אל-חיאת" הלונדוני דיווח דומה המנשען על ביקורו של שר המודיעין המצרי, הגנרל עומר סולימאן, בוושינגטון.

סולימאן, בכיר המתווכים בעסקה, שוחח עם הבכירים האמריקניים בין השאר גם בעניין עסקת השבויים בין ישראל לחמאס, שקרמה עור וגידים בשבועות האחרונים. מקורות מצריים אמרו לעיתון כי עמדתה של ארה"ב בכל הנוגע לעסקה, וכן לדיאלוג הפנים-פלסטיני המתקיים במקביל בקהיר -"מכריעה" בכל הקשור להשלמת עסקת השבויים. אותם המקורות ציינו כי ארה"ב תהיה מעוניינת שבד בבד לחתימת העסקה, תוקם גם ממשלת אחדות פלסטינית ברשות.

גלעד בדרך הביתה? סיקור מיוחד

הווידאופדיה: גלעד שליט

קליפ מיוחד: אלף ימים בלעדיו

אכזבה: חמאס הקשיח עמדות; עסקת שליט נכשלה

אולמרט: לא ניכנע לתכתיבי חמאס

אביבה שליט: אתה יקר מדי