מלכת היופי החדשה על מדי צבא (צילום: דובר צהל)
תגובת צה"ל לפשעי המלחמה: מלכת היופי במדים | צילום: דובר צהל

דובר צה"ל מצא כנראה דרך מקורית להילחם בהאשמות המוטחות בצבא ברחבי העולם סביב פשעי המלחמה שחיילים ביצעו לכאורה במהלך הלחימה ברצועת עזה: תמונות של מלכת היופי החדשה.

אתר האינטרנט של דובר צה"ל הופיע, נכון להבוקר, בשתי גירסאות שונות: זו לציבור שקורא עברית וזו שמיועדת לגולשים באנגלית. עיתונאים מהתקשורת הבינלאומית שרצו לקרוא את תגובתו של צה"ל לדיווחים על ההאשמות החמורות בדבר פעולות החיילים נגד אזרחים במהלך מבצע עופרת יצוקה, קיבלו דף בית עם הרבה מאוד חיילות יפות וגיבורות, ובראשן - עדי רודניצקי, מלכת היופי הישראלית החדשה, שמופיעה תחת הכותרת "מלכת היופי של הצי".

עיתונאי ה"ניו יורק טיימס" שפירסם היום את הידיעה ראה שעדי באמת יפה מאוד, גם במדים. הוא גם קרא בשקיקה את הידיעה בה נכתב שתפקידה של מלכת היופי הוא להסביר על הצי השראלי בעולם, אבל ספק אם זה המידע שהעיתונות הזרה מחפשת בימים האלו.

שבע כתבות על חיילות, כתבה אחת על הרמטכ"ל

בין שבע תמונות החיילות שעיטרו הבוקר את עמוד הבית של אתר דובר צה"ל, נמצאה כתבה אחת בלבד העוסקת בדברי הרמטכ"ל גבי אשכנזי שהתבטא כי "צה"ל הוא הצבא המוסרי ביותר בעולם". כל השאר עסקו בפנים היפות של צה"ל.

מי שמתעקש בכל זאת לקרוא את תגובת צה"ל לדיווחים בתקשורת העולמית - כולל קטעי וידאו בהם תושבי עזה מתארים את מה שהוגדר כ"פשעי המלחמה" של החיילים הישראלים, ימצא אותה כנראה באתרים אחרים. אולי באתרים של בצלם או אמנסטי.

אחרי פרסום הידיעה: החליפו את התמונות

מעניין לציין עוד, כי לאחר פרסום הידיעה הבוקר ב"ניו יורק טיימס" שונה כליל עמוד הבית של אתר דובר צה"ל בעברית, וכעת הוא כולל בעיקר תמונות של לוחמינו האמיצים - גברים בלבד, כמובן.

מדובר צה"ל נמסרה התגובה הבאה: "אתר צה"ל הינו האתר הרשמי של צה"ל ברשת האינטרנט ופונה למיליוני גולשים בארץ ובעולם. האתר מדווח לציבור על מגוון רחב של פעילויות המתרחשות בצה"ל. באשר לטענה שבאתר נמצאת גם ידיעה על מלכת היופי, בזמן שבעולם מדווחים על מבצע עופרת יצוקה - דובר צה"ל מבקש להפנות את תשומת הלב לידיעה מרכזית המדווחת על דברי הרמטכ"ל והתייחסותו לסיקור המבצע בארץ ובעולם. כמו כן מובאות תגובות של צה"ל לטענות של ארגונים שונים בנושא".