הידרדרות נוספת ביחסי ישראל-טורקיה: סוכנות הידיעות הרשמית של טורקיה מצטטת הבוקר את ראש הממשלה רג'יב טאיפ ארדואן כאומר שטורקיה סגרה לחלוטין את המרחב האווירי שלה לישראל. גורם רשמי מסר לסוכנות הידיעות AP כי מדובר בסגירת המרחב האווירי עבור טיסות צבאיות בלבד.

על פי הדיווח, ארדואן אמר לכתבים בקנדה כי טורקיה מפעילה חרם על טיסות מישראל לאחר אירועי המשט הטורקי לעזה, ב-31 במאי. עוד נאמר בדיווח כי ארדואן סירב להרחיב בנושא.

בעקבות הפרסומים כי טורקיה סגרה את המרחב האווירי שלה למעבר מטוסים ישראלים אמר היום שר התחבורה ישראל כץ כי לא התקבלה כל הודעה רשמית בנושא. השר כץ הורה לרשות התעופה האזרחית להמשיך לטוס במרחב האווירי של טורקיה, כפי שהיה נהוג עד היום.

טורקיה מנעה ממשלחת לאושוויץ לעבור בתחומה

אתמול פורסם כי מטוס תובלה צה"לי שהוביל קבוצת קצינים ונגדים לביקור במחנות ההשמדה בפולין נאלץ לשנות את מסלול הטיסה שלו, לאחר שטורקיה מנעה ממנו לעבור במרחב האווירי שלה.

הטיסות של צה"ל לפולין במסגרת פרויקט "עדים במדים", במהלכו מבקרים אנשי קבע בצה"ל במחנות ההשמדה בפולין ולומדים אודות השואה, עוברות בצורה קבועה מעל טורקיה. יש לציין כי הקבוצה הזו, שהובילה יותר ממאה קצינים ונגדים, לא ידעה על השינוי במסלול, שגרם להארכת זמן הטיסה.

בצה"ל בחרו שלא להגיב על הידיעה, שפורסמה הבוקר בעיתון י"דיעות אחרונות", כנראה על מנת שלא להעמיק את הקרע בין המדינות. היום כאמור מתפרסם כי לא מדובר במקרה חד פעמי אלא במדיניות.

 הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

משבר דיפלומטי עם טורקיה: סיקור מיוחד

סרט טורקי: הרצל משחד את הסולאטן

כלת פרס נובל: יש לחקור את אירועי המשט

טורקיה מחרימה את יד ושם

טורקיה מאיימת בסנקציות על ישראל

טורקיה: לא צריכים תיירים מישראל

טורקיה מודיעה על הקפאת יחסיה עם ישראל

פואד בן אליעזר: משהו התהפך אצל ארדואן

וושינגטון לאנקרה: אל תנטשי את המערב