האם רגיעה בין ישראל לחמאס קרובה? חבר משלחת החמאס לשיחות בקהיר, טאהר א-נונו,
אמר אמש כי ההכרזה על רגיעה צפויה בתוך שלושה ימים. "רוב המכשולים שמנעו מאיתנו להגיע להסכם הוסרו, והכרזה על העסקה צפויה בימים הקרובים", אמר א-נונו. הפסקת האש תהיה בתיווך מצרי.

אמש הגיע לקהיר משלחת שכללה את בכירי החמאס מחמוד א-זהאר ומוסא אבו-מרזוק. אבו-מרזוק, סגנו של חאלד משעל, אמר כי קיימת הסכמה בארגון על הפסקת אש עם ישראל לתקופה של שנה וחצי. צוות המשא ומתן בקהיר, אמר לסוכנות הידיעות רויטרס כי הסכם הרגיעה החדש יבטיח את סוף הבעיות בפתיחת מעבר הגבול והאלימות ברצועה.

המצרים, שניסו להביא להפסקת אש בין ישראל לחמאס, אמרו מוקדם יותר היום כי יש תוצאות חיוביות מהשיחות שהתקיימו במצרים. וכי הפעם, הסכם הפסקת האש יהיה ארוך טווח.

הסכם רגיעה לשנה וחצי

מקור מצרי אומר אמש לעיתון "אלחיאת" היוצא לאור בלונדון, כי הסכם הרגיעה(תהדייה) בין ישראל וחמאס צפוי כי הסכם הרגיעה היה צריך להיחתם כבר אתמול. ההסכם, לפי אותו מקור, יהיה לתקופה של שנה וחצי עם אפשרות לחידושו לתקופה נוספת אם לא יהיו אירועים חריגים.

עוד אומר המקור, כי לאחר הרגיעה יידון גם נושא חילופי השבויים שצפוי לכלול את שחרורו של גלעד שליט. אחד מבכירי חמאס מסר לעיתון את העמדה המוכרת של התנועה כי "עסקת גלעד שליט לא תלויה בנושא פתיחת המעברים וכי מדובר בנושאים נפרדים". הבכיר אמר בנוסף כי על אף עמדה זו, הרגיעה בהחלט יכולה לתרום לקידום חילופי השבויים.

בשבוע שעבר גורמי חמאס הכחישו כי פני הארגון להפסקת אש ארוכה. "לא נסכים לרגיעה ארוכת טווח", אמר דובר הזרוע הצבאית של חמאס, אבו עוביידה. "לא נכבול את ידי ההתנגדות שלנו לטווח ארוך, משום שהאופציה העומדת בפנינו מול האויב היא לא אופציה של פיוס או שלום. האויב לא מושיט את ידו האמיתית לשלום".