לאחר הדיווח מאתמול ברשת אל-ערביה כי סרקוזי צפוי להעביר לאסד מסר מראש הממשלה בנימין נתניהו לפיו הוא מוכן לחידוש המו"מ הישיר "על בסיס חזרה לגבולות 1967", דיווח שזכה להכחשה מלשכת רה"מ, הוכיח שוב הנשיא אסד כי השלום בין ישראל לסוריה, עוד רחוק.

לאחר פגישתו של הנשיא הסורי עם נשיא צרפת ניקולא סרקוזי, אמר אסד כי "בישראל אין פרטנר אמיתי לשלום" עוד הוסף אסד כי מילותיו של נתניהו אמש שקראו לסוריה לחזור לשולחן המו"מ  "הן משחק בלבד, נתניהו עושה הכל כדי להימנע משיחות אמיתיות. לנו יש דרישות, ועד שדרישות אלה לא יקויימו, לא נחזור לדיונים עם ישראל.

אסד סיכם ואמר: "אם ישראל רצינית בכוונותיה לסגת מרמת הגולן, לא תהיה לנו כל בעיה לשלוח את צוות המו"מ לאנקרה, אבל בנוסף לנסיגה מהגון, ישראל צריכה לשקם את יחסיה עם טורקיה".

לפני הפגישה עם סרקוזי: אסד לטובת חיזבאללה

אמל"ח שנתפס היום ע"י לוחמי השייטת (צילום: חדשות 2)
הנשק שנמצא על הספינה | צילום: חדשות 2

כנראה שאין מה להסתנוור מאיתותי השלום ההדדיים בין ישראל לסוריה. הנשיא הסורי בשאר אסד מחליט להתגייס לטובת חיזבאללה.

"אקט פיראטי באמצע הים התיכון" - כך מכנה אסד את תפיסת אניית הנשק האירנית שיועדה להגיע דרך סוריה לפעילי חיזבאללה. בראיון לעיתון הצרפתי "לה פיגארו" הוא מכנה את טענות ישראליות כשקר ושואל: "איזו הוכחה יש כי התחמושת יועדה לחיזבאללה או לכל גורם אחר?". הנשיא הסורי אסד הדגיש, כי בכל מקרה לכל מדינה ריבונית יש את הזכות לרכוש תחמושת.

במפתיע או לא מפתיע, במשא ומתן התקוע בין ישראל למדינתו, בוחר אסד להאשים דווקא את האמריקנים. "החוליה החלשה כרגע היא החסות האמריקנית, אמר הנשיא הסורי. "אובמה אמר שהשלום הוא טוב וחשוב. אנחנו מסכימים איתו על העקרונות, אבל איפה התכנית הביצועית? הממשל האמריקני חייב להפעיל תכנית כזו".