ינסה לשחזר את המנדטים שקיבל ב-2015. עודה
"טראמפ פירומן", ארכיון | צילום: מרים אלסטר, פלאש 90, חדשות

כוונתו של טראמפ להעביר את השגרירות האמריקנית לירושלים ממשיכה לגרור תגובות נזעמות. "טראמפ הוא פירומן ומסוגל להבעיר את כל האזור בטירופו", אמר חבר הכנסת איימן עודה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"אם יש משהו אחד שהימים האחרונים מוכיחים זה שאסור שארצות הברית תישאר נותנת החסות לשיחות בין ישראל והפלסטינים", הוסיף יו"ר הרשימה המשותפת. "אם ממשלת ישראל רוצה שהעולם יכיר במערב ירושלים כבירת ישראל כל מה שהיא צריכה לעשות זה להכיר בירושלים המזרחית כבירת פלסטין".

גם חבר הכנסת אחמד טיבי תקף את ההחלטה וטען שהיא נוגדת את החוק הבינלאומי. "לא יעלה על הדעת שהבטחת בחירות של הנשיא טראמפ תהפוך ל'פיגוע מדיני' שיביא לפגיעה אנושה בחזון שתי המדינות", אמר טיבי. "הממשל האמריקאי מוכיח הפעם כי הם חלק מהבעיה ולא חלק מהפתרון".

חברת הכנסת עאידה תומא סלימאן מהרשימה המשותפת הצטרפה גם היא לחברי סיעתה וטענה כי ההחלטה תהרוס את תהליך השלום. "ההחלטה להעביר את שגרירות ארה"ב פוגעת אנושות בהליך השלום, כל עוד ישראל כובשת את ירושלים המזרחית", כתבה בחשבון הטוויטר שלה.

בניגוד לחברי הרשימה המשותפת, שר המודיעין והתחבורה ישראל כץ בירך על ההודעה הצפויה ואמר כי בישראל תומכים בהחלטה באופן מלא. כץ פנה לרשות הפלסטינית וציין כי הוא "מציע להנהגה הפלסטינית שלא לייצר מתיחות ביטחונית ולא לנקוט בצעדים אלימים נגד ההחלטה המסתמנת" שכן "אנחנו נהיה ערוכים לכל מצב".

מוקדם יותר היום (שלישי) שוחח טראמפ עם יו"ר הרשות הפלסטינית ועדכן אותו על כוונתו להעברת השגרירות. "הנשיאות מתנגדת להעברת השגרירות האמריקנית לירושלים וסבורה שזה יהרוס את תהליך השלום", נמסר מלשכת עבאס. כמו כן, שוחח הנשיא האמריקני עם מלך ירדן שהזהיר אותו מפני "הסכנה הטמונה בקבלת החלטה כלשהי מחוץ למסגרת של פתרון כולל", לדבריו.