פגישת נתניהו ותראבין
פגישת נתניהו ותראבין | צילום: חיים צח / לע"מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש היום (חמישי) עם עודה תראבין, האזרח הישראלי שריצה 15 שנות מאסר בכלא המצרי ושנחת הבוקר בנתב"ג לאחר שסיים לרצות את עונשו בגין ריגול לטובת ישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אני מאוד מאוד שמחה, הכי שמחה בעולם", אמרה אמו של תראבין לכתבים לאחר השחרור. "15 שנים לא ראיתי ו-15 שנים הייתי עצובה. אני מאוד רוצה לחתן אותו ואני מודה לראש הממשלה ולכל מי שעזר לשחרר אותו".

"הכי שמחה בעולם". האם המאושרת | צילום: חדשות 2

במקביל לשחרורו של תראבין, שחררה ישראל שני אסירים מצרים שהיו כלואים בארץ וסיימו לרצות את עונשם. משפחתו של תראבין סיפרה על ההתרגשות: "מחכים כבר לראותו בבית".

תראבין שוחרר מהכלא כבר לפני כמה ימים ושהה במצרים תחת פיקוח צמוד של כוחות הביטחון המקומיים. הוא שב הבוקר לישראל בטיסה מסחרית, כשהוא מלווה בנציגי משרד החוץ - שטיפלו בסוגיית שחרורו בשנים האחרונות.

תראבין נולד בסיני למשפחה בדואית שחצתה את הגבול לישראל ועברה לרעות גמלים בנגב. לפני 15 שנה הוא חצה את הגבול למצרים באופן לא חוקי, נעצר על ידי השלטונות, הואשם בריגול ונידון לעונש מאסר ממושך.

משפחתו של תראבין, שמתגוררת בפזורה הבדואית באזור רהט, מאוד התרגשה לשמוע את הבשורה על שחרורו. אחיו אמר לחדשות 2 Online: "אנחנו מאוד מתרגשים ומצפים כבר לראות אותו בבית".

יו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג אמר בעקבות שחרורו של תראבין: "אני מברך את משפחתו על חזרתו לחיקם אחרי שנים של בדידות וסבל. ליוויתי את המאבק לשחרורו של טראבין בשנים האחרונות ואני שמח שהסאגה האכזרית הזו באה לסיומה ועוד אזרח ישראלי שב הביתה".

בהכנת הידיעה השתתפו: גאנם איברהים, אודי סגל, ניר דבורי ותמיר סטיינמן