15 שנה לאחר שנכלא במצרים באשמת ריגול לטובת ישראל, שוחרר האזרח הישראלי עודה תראבין מהכלא ונחת (הבוקר) בנתב"ג. במקביל, שחררה ישראל שני אסירים מצרים, שהיו כלואים בארץ וסיימו לרצות את עונשם. משפחתו של תראבין סיפרה על ההתרגשות: "מחכים כבר לראותו בבית".

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

תראבין שוחרר מהכלא כבר לפני כמה ימים ושהה במצרים תחת פיקוח צמוד של כוחות הביטחון המקומיים. הוא שב הבוקר לישראל בטיסה מסחרית, כשהוא מלווה בנציגי משרד החוץ - שטיפלו בסוגיית שחרורו בשנים האחרונות.

תראבין נולד בסיני למשפחה בדואית שחצתה את הגבול לישראל ועברה לרעות גמלים בנגב. לפני 15 שנה הוא חצה את הגבול למצרים באופן לא חוקי, נעצר על ידי השלטונות, הואשם בריגול ונידון לעונש מאסר ממושך.

שהה תחת פיקוח. ארכיון (צילום: רויטרס)
שהה תחת פיקוח. ארכיון | צילום: רויטרס

משפחתו של תראבין, שמתגוררת בפזורה הבדואית באזור רהט, מאוד התרגשה לשמוע את הבשורה על שחרורו. אחיו אמר לחדשות 2 Online: "אנחנו מאוד מתרגשים ומצפים כבר לראות אותו בבית".

יו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג אמר בעקבות שחרורו של תראבין: "אני מברך את משפחתו על חזרתו לחיקם אחרי שנים של בדידות וסבל. ליוויתי את המאבק לשחרורו של טראבין בשנים האחרונות ואני שמח שהסאגה האכזרית הזו באה לסיומה ועוד אזרח ישראלי שב הביתה".

בהכנת הידיעה השתתפו: גאנם איברהים, אודי סגל, ניר דבורי ותמיר סטיינמן