אחרי הביקורת הרבה נגד חברי הכנסת הערבים בגין הדיווח על כך שהם מקדמים הצעת גינוי נגד ישראל בעצרת הכללית של האו"ם - כעת מגיעה התשובה: חבר הכנסת אחמד טיבי (הרשימה המשותפת) טען הערב (שני) כי מדובר בלא פחות מ"פייק ניוז". "אין הצעת גינוי של הרשות הפלסטינית בנושא חוק הלאום – לכן אין לנו מה להצטרף לדבר שלא קיים", הצהיר בריאיון ל"שש" עם עודד בן עמי.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

לדברי טיבי, הוא שוחח היום עם נציג הרשות באו"ם כדי לוודא את הנושא. עוד הוא הזכיר כי "לרשימה המשותפת אין כלל מעמד באו"ם". לדבריו, "דני דנון הוא אדם לא אמין, הוא דיפלומט שקרן ומסית".

עוד טען הח"כ כי מדובר בצביעות. "לחברי כנסת יהודים מותר לפנות לאו"ם, לגורמים בינלאומיים, לקונגרס האמריקני – ולחברי כנסת ערבים אסור?", תהה. "כמה פעמים חברי כנסת מהימין פנו לקונגרס בנושאי התנחלויות?"

עצרת האו
עצרת האו"ם (ארכיון) | צילום: רויטרס, חדשות

טיבי הדגיש כי חרף העובדה שהדיווח אינו נכון, הוא כלל אינו מתנגד לפנייה לגורמים בינלאומיים בנושא. "מותר לנו – חובה עלינו – לפנות לכל פורום בינלאומי", הצהיר. "יש באו"ם אמנה שאומרת שצריך להגן על זכויות מיעוטים, ואנחנו מיעוט לאומי שהזכות שלו נפגעת. נמעל בתפקידנו כנציגי ציבור של המיעוט הערבי במדינת ישראל אם לא נסביר לעולם מה הסכנה".

"כתבתי מאמר ב'לה מונד' – לא בהיחבא – והזכרתי לצרפתים שהם חתומים על הסכם ערכים משותפים עם ישראל, ערכים של צדק, שוויון וזכויות אדם ואזרח. החוק הזה מפר אותם – תעשו מעשה!", הוסיף. "אני רוצה שילחצו על ממשלת ישראל. יותר מזה: אני גם רוצה שאירופה תפעיל סנקציות כלכליות על ממשלת ישראל בנושא ההתנחלויות. יותר ברור מזה אין".

סירב לשמש כשר זמני. לוין
השר יריב לוין. ארכיון | צילום: פלאש 90, חדשות

"הכלים שעומדים לרשותנו הם כלים פרלמנטריים, ציבוריים, משפטיים ובינלאומיים", סיכם טיבי. "כל מה שמותר לחבר כנסת או לשר יהודי, מותר גם לחבר כנסת ערבי – ואצלנו אולי אפילו יותר, כי אנחנו נציגים של מיעוט".

מוקדם יותר היום תקף שר התיירות יריב לוין (הליכוד) את חברי הכנסת הערבים בתוכנית "מה בוער" בגלי צה"ל, וטען כי "בכל מדינה נורמלית יש לזה הגדרה אחת - בגידה. אני מקווה שהמערכת המשפטית תעמיד אותם לדין".

צמרת מערכת הביטחון, בכירי מערכת אכיפת החוק, אומנים מובילים וגיבורים מעוררי השראה – וכולם Live על במות בנייני האומה. ועידת המשפיעים של חברת החדשות ב-3 בספטמבר 2018 בבנייני האומה בירושלים | הבטיחו את מקומכם והירשמו: https://newsevent.co.il/