עצרת האו"ם (ארכיון) (צילום: רויטרס, חדשות)
עצרת האו"ם (ארכיון) | צילום: רויטרס, חדשות

פרסום ראשון - מחאה דיפלומטית נגד חוק הלאום: החוק השנוי במחלוקת גרר מחאות והפגנות רחבות היקף בארץ, אך כעת, נראה שהמאבק עולה שלב ומגיע לזירה הבינלאומית. הפלסטינים בשיתוף חברי הכנסת של הרשימה המשותפת, מתכננים מהלך משותף באו"ם שבסופו יוסכם על גינוי לישראל.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

על פי הפרטים שהגיעו לידי החדשות, מספר חברי כנסת מהרשימה המשותפת, השגריר הפלסטיני ריאד מנסור ובכירים פלסטינים נוספים מנסים להעלות את הצעת הגינוי שתביך את ישראל בחודש הבא, רגע לפני פתיחת העצרת הכללית והגעת כל המנהיגים לניו יורק, כולל ראש הממשלה בנימין נתניהו.

בימים האחרונים דיפלומטים ישראליים עודכנו שחברי כנסת מהרשימה המשותפת, ובהם עאידה תומא סלימאן ויוסף ג'בארין, נפגשו עם בכירים באו"ם, ביניהם תת-מזכ"ל האו"ם לעניינים פוליטיים רוזמרי דקרלו, הציגו את החוק ואמרו: החוק הזה מזכיר את חוקי האפרטהייד, וזאת במטרה לגבש רוב ליוזמה לגינוי ישראל באו"ם.

שגריר ישראל באו"ם דני דנון (ארכיון) (צילום: UN Photo / Manuel Elias, חדשות)
פועל נגד היוזמה, דנון (ארכיון) | צילום: UN Photo / Manuel Elias, חדשות

אותם בכירים באו"ם עדכנו את השגריר הישראלי, דני דנון, וביקשו את התייחסותו כנציג ישראל. הערב (ראשון) דנון פנה ליו"ר הכנסת יולי אדלשטיין בטענה שהח"כים הערבים חותרים נגד מדינת ישראל ועושים נזק גדול, כלשונו.

"בשנתיים האחרונות אנו עדים לשיתוף פעולה הדוק בין חברי כנסת לנציגות הפלסטינית באו"ם בפעולות שכל מטרתן הן הסתה והשמצה כנגד מדינת ישראל וצהל על בימת האו"ם", כתב דנון לאדלשטיין. "הנציגות הפלסטינית בשיתוף חברי כנסת מהמפלגות הערביות מתכננים צעדים שנועדו להכפיש את ישראל ולפגוע בתדמיתה באמצעות הסתה ושקרים. אני מוצא טעם לפגם בכך שחברי כנסת מכהנים משתפים פעולה עם יוזמות אלו ומנצלים את מעמדים כנציגים רשמיים של המדינה באופן ציני כדי לפגוע בה בזירה הבינלאומית".

אדלשטיין מסר בתגובה לפניית דנון והפרסום במהדורה: "שוב ח"כים בכנסת ישראל חותרים תחת המדינה. חברי הכנסת מהרשימה המשותפת שמקבלים משכורת מהמדינה וזוכים לכל הכלים הפרלמנטריים, עוד מעיזים לשתף פעולה עם אויבנו ולהכפיש את שמנו בעולם. מי שמשתף פעולה עם הרשות הפלסטינית נגד ישראל - צריך לשאול את עצמו אם מקומו בפרלמנט הפלסטיני או הישראלי".

מסביבת נתניהו נמסר: "יצא המרצע מן השק. ראשי השמאל - גבאי ולפיד, צריכים להסביר לציבור מדוע הם בעד הפלסטינים והח"כים הערבים ונגד חוק הלאום ששומר על מדינת ישראל כמדינה יהודית".

מסביבתו של גבאי נמסר בתגובה לדברי סביבת נתניהו: "ראש הממשלה צריך להסביר מדוע הוא מקדם את חזון המדינה האחת של חנין זועבי וסמוטריץ ומדוע הסתיר מהרמטכל איזנקוט שהוא ושימרון אישרו לגרמניה לשדרג את הצוללות המצריות".

צמרת מערכת הביטחון, בכירי מערכת אכיפת החוק, אומנים מובילים וגיבורים מעוררי השראה – וכולם Live על במות בנייני האומה. ועידת המשפיעים של חברת החדשות ב-3 בספטמבר 2018 בבנייני האומה בירושלים | הבטיחו את מקומכם והירשמו: https://newsevent.co.il/