מעלה אדומים, תסופח? (צילום: מארק ניימן, לע"מ, חדשות)
תסופח? מעלה אדומים | צילום: מארק ניימן, לע"מ, חדשות

עסקת "חסינות תמורת ריבונות"? ראש הממשלה ויו"ר הליכוד צפוי לפנות לשותפות האפשריות שלו מימין לאחר הבחירות ולהציע להן עסקה שתכלול הכרה אמריקנית בריבונות ישראלית על היישובים ביהודה ושומרון - בתמורה לרשת ביטחון נגד העמדתו לדין.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

אחרי שממשל טראמפ הכריז על משמרות המהפכה באירן כעל ארגון טרור בהכרזה שתואמה עם ירושלים, הסוגיה הבאה תהיה יהודה ושומרון. סקה שנתניהו צפוי להציע תגיע על רקע החשש מימין מפרסום תוכנית המאה של נשיא ארה"ב טראמפ וממשלו. אלא שנתניהו עצמו הוא שותף מלא בגיבושה, מודע לפרטיה בבית הלבן לא צפויים להכשיל אותו עם הפתעות שאינו מודע להן ותדחוף אותו לממשלת אחדות או תקשה עליו להקים קואליציית ימין.

התוכנית, שנדחתה כדי לא להפריע למהלך הבחירות, היא לא צפויה להתפרסם במהלך המשאים ומתנים הקואליציוניים. רק לאחר המו"מ, נתניהו עשוי לפנות לראשי אותן מפלגות ולהגיד להם שישראל תסכים לקבל את התוכנית, הפלסטינים בתורם יסרבו - ואז האמריקנים יכירו בריבונות הישראלית בגושי ההתנחלויות.

העסקה שנתניהו עשוי להציע לשותפות מימן תהיה "חסינות תמורת ריבונות", כלומר שכדאי להם להשאיר אותו בכיסא ובמילים אחרות תנו לי רשת ביטחון מפני צעדים משפטיים ואני אתן לכם ריבונות. או במילים אחרות, אם יסייעו לו שלא לעמוד לדין בשלושת התיקים שבהם הוא חשוד - הוא יתן להם בתמורה את הצעד ההיסטורי של הכרה אמריקנית בגושי ההתיישבות.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו