המכתב שנשלח לאזרחי צרפת בארץ (צילום: אלעד שמחיוף)
המכתב שנשלח לאזרחי צרפת בארץ | צילום: אלעד שמחיוף

אלפי אזרחי צרפת המתגוררים בישראל קיבלו לאחרונה מכתבים רשמיים ממשרד החוץ הצרפתי הקוראים להם להצביע בבחירות לנשיאות. בין מקבלי המכתבים היו גם מאות האזרחים המתגוררים מעבר לקו הירוק, אך אלו הופתעו לגלות שבמקום בו נכתב מקום מגוריהם - נרשם "שטחים פלסטיניים" במקום "ישראל".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

התושבים הופתעו מאוד מהשמטת שמה של מדינת ישראל וחלקם אף החליטו שלא להצביע בבחירות לנשיאות צרפת בשל כך. בעקבות המכתבים, פנה אתמול (רביעי) חבר הפרלמנט הצרפתי מאיר חביב, המייצג את הצרפתים המתגוררים בישראל, במכתב חריף לנשיא צרפת פרנסואה הולנד וכן למועמד המוביל לנשיאות - עמנואל מקרון.

"מעבר לויכוח הפוליטי והמשפטי, הבחירה המכוונת של משרד החוץ הצרפתי להציג את היישובים הישראלים תחת השם 'שטחים פלסטיניים' מהווה פרובוקציה המשפילה את הצרפתים המתגוררים בישראל", אמר חביב. "כדי להיות יעילה, מדיניות החוץ שלנו צריכה להיות מחוברת למציאות".

"להיות מחובר למציאות זה להכיר באויב המשותף שלנו- האיסלאם הקיצוני", הוסיף. "להיות מחובר למציאות זה לראות כי ירושלים הייתה ותישאר בירתה המאוחדת של מדינת ישראל. להיות מחובר למציאות זה לשמוע את הנשיא דונלד טראמפ מכריז על כוונתו להעביר את שגרירות ארה"ב לירושלים".

את מכתבו סיים חביב בפנייה: "אני מבקש לשנות את שם המדינה בה מתגוררים אלפי צרפתים-ישראלים המחוברים לקונסולת צרפת בירושלים. בהתחשב ברגישות הנושא, החלטתי לפרסם את הפנייה ולהפנות אותה גם לעמנואל מקרון, שאני מקווה ייבחר לנשיאות ביום ראשון הקרוב".