איתות ישראלי לרוסיה, נתניהו ופוטין (צילום: החדשות)
הפגישה היום בקרמלין | צילום: החדשות

ראש הממשלה נתניהו סיכם הערב (רביעי) את פגישתו עם נשיא רוסיה פוטין, אמר כי הבהיר לו שישראל תמשיך לפעול נגד ההתבססות האירנית בסוריה והוסיף: רוסיה רוצה להוציא את כל הכוחות האירניים מסוריה ומדובר ביעד מוצהר ומשותף. גורם מדיני בכיר: משבר הפלת המטוס הרוסי "לחלוטין מאחורינו, התקדמנו הלאה".

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

ראש הממשלה אמר שהפגישה הייתה טובה מאוד ועסקה בניסיונות של אירן להתבסס בסוריה. "הראינו דוגמאות להתבססות הזאת וגם לצעדים שאנחנו עושים כדי למנוע אותה", פירט נתניהו. "הנשיא פוטין גילה הבנה לצורכי הביטחון של ישראל. ראש אמ"ן לא בכדי כאן. הנשיא פוטין אמר שהמפגש היה מועיל. מערכת היחסים שכולם ניבאו לה שעלתה על שרטון - זה לא המצב בכלל. אנחנו בנתיב של שיתוף פעולה".

"הדיון היה גלוי מאוד וישיר מאוד"

נתניהו ציין כי דן באריכות עם פוטין על הצבת סוללות ההגנה הרוסיות S-300 בסוריה ואמר: "ישראל תמשיך לפעול ככל הדרוש להגן על עצמה. הובהר בצורה מוחלטת אבל גם הבהרנו שנעשה זאת בהתאם למנגנון התיאום".

פגישת נתניהו ופוטין בקרמלין (צילום: החדשות)
צילום: החדשות

 

"דנו בנושא הזה של ה-S-300 והפיכתה למבצעית בפירוט ובהרחבה", אמר. "אנחנו דנו בזה באופן כן ואמיתי, הדיון היה גלוי מאוד וישיר מאוד; הוצאת כלל הכוחות האיראנים מסוריה, יעד מוצהר משותף. התחלנו בשיח מדיני שמשמעותו לדבר על איך מוציאים את כלל הכוחות האירנים משם. ראש המל"ל יהיה מופקד על זה. דיברנו בפרוטרוט על הנוכחות האיראית והנוכחות של חיזבאללה והניסיון להשתמש באדמת סוריה".

נתניהו התייחס גם להחלטתו המתקרבת של היועץ המשפטי בעניינו - שהביאה אותו לקצר את ביקורו ברוסיה ולהקדים את חזרתו ארצה - ואמר: "מה שיש לי להגיד על עניין היועמ"ש - אגיד על אדמת ציון". באשר לסרטון התעמולה של הליכוד שפורסם אמש והצית סערה לאור השימוש שנעשה בו בתמונות בחלקת קברים צבאית ובתמונות מפיגועים טען כי "אני אחזור ואשמע מה המסקנות של התחקיר שבוצע בנוגע לסרטון הקמפיין".

בתוך כך, גורם מדיני בכיר הבהיר לאחר הפגישה כי המשבר בין ישראל לרוסיה, שפרץ לפני חצי שנה לאחר תקרית הפלת המטוס בשוגג על ידי מערך ההגנה הסורי במהלך תקיפה ישראלית, הסתיים. "אנחנו לא חוזרים עם שום מגבלה", מסר. "נמשיך לפעול בסוריה. היעד הרוסי המוצהר הוא להביא להוצאת כלל הכוחות מרוסיה".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו