גלעד ארדן (צילום: החדשות)
"אמשיך לחזק את הריבונות והמשילות", ארדן | צילום: החדשות

מרחיקים את הרשות מירושלים: השר ארדן חתם הבוקר (חמישי) על צו המאריך את סגירת "האוריינט האוס" ומוסדות נוספים של הרשות הפלסטינית במזרח ירושלים. "כל ניסיון של הרשות להשיג דריסת רגל בשטח מדינת ישראל ייעצר באופן מיידי", אמר השר ארדן.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

בעקבות המלצת השב"כ והמשטרה, השר לביטחון הפנים גלעד ארדן חתם הבוקר על הארכת הצו שמונע את פעילות הרשות הפלסטינית במזרח ירושלים. הצו מגביל את פעילותו של ה"אוריינט האוס", ששימש בעבר כמטה אש"ף במזרח ירושלים, ושל מוסדות נוספים במזרח העיר המשויכים לרשות כגון: מועדון האסיר הפלסטיני, לשכת המסחר המזרח ירושלמית, המועצה העליונה לתעשיית התיירות הערבית, המרכז למחקרים פלסטינים (מאד"א) והמשרד למחקרים חברתיים וסטטיסטיים.

"הארכת סגירת המוסדות הפלסטיניים היא מסר לרשות הפלסטינית ולתושבי מזרח ירושלים", אמר השר ארדן. "מדינת ישראל לא מתכוונת לוותר בשום היבט על ריבונותה במזרח ירושלים ולא תאפשר שום דריסת רגל בה. הרשות מנסה בתקופה האחרונה ביתר שאת, לחזק את נוכחותה במזרח העיר בדרכים מתוחכמות, כולל העברת מימון בהיקפים משמעותיים לטובת פעילויות מטעמה. גורמי המודיעין ומשטרת ישראל פועלים כל הזמן כדי להתחקות אחר הניסיונות הללו ולעצור אותם. אני אמשיך לחזק את הריבונות והמשילות הישראלית בכל חלקי ירושלים ואמנע כל ניסיון פלסטיני לייצר דריסת רגל במזרח העיר".

_OBJ

הצו מורה שלא לקיים את הפעילות מטעם הרשות במזרח ירושלים בהתאם לסעיף 3(א) לחוק יישום הסכם הביניים בדבר הגדה המערבית ורצועת עזה. סעיף זה אוסר על הרשות לפתוח או להפעיל נציגות, לקיים אסיפה או פעילות כלשהי בתחומי מדינת ישראל ומסמיך את השר לביטחון הפנים לאסור בצו על קיום פעילות שכזו.

עוד הוסיף ארדן כי ״המאבק על ריבונותנו בכל חלקי ירושלים נמשך כל העת. כל ניסיון של הרשות להשיג דריסת רגל בשטח מדינת ישראל ייעצר באופן מיידי. נמשיך לפעול כדי שמדינות נוספות בעולם יכירו בירושלים כבירת ישראל ויבטאו זאת בפועל באמצעות העברת השגרירויות שלהן לירושלים".