אבו מאזן בבית החולים (צילום: מתוך התקשורת הפלסטינית, חדשות)
אבו מאזן בבית החולים | צילום: מתוך התקשורת הפלסטינית, חדשות

יושב ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן סבל בשנה האחרונה מבעיות בריאותיות. בחודש מאי מצבו הידרדר ונשקפה סכנה לחייו, וכעת מתברר כי ישראל נרתמה לסייע ושלחה בחשאי רופא מומחה לבית החולים ברמאללה. כמה ימים לאחר שקיבל את הטיפול שעליו המליץ הרופא, מצבו של אבו מאזן השתפר באורח פלא והוא שוחרר לביתו.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

אשפוזו של אבו מאזן באותו חודש היה השני בתוך יממה. מה שהחל כדלקת חריפה באוזן הסתבך גם לדלקת ריאות, ורופאיו סברו כי המערכות בגופו של המנהיג בן ה־83 יחלו לקרוס וכי חייו מצויים בסכנה ממשית.

הפלסטינים ניסו להסתיר את מצבו של אבו מאזן, אך הידיעות על ההידרדרות הרפואית הגיעו להנהגה בישראל, והוחלט לסייע לו באופן מידי. ישראל הציעה להביא את אבו מאזן לטיפול בבית חולים בארץ, אך ההצעה נדחתה מחשש שהדבר יעורר ביקורת קשה בקרב הציבור הפלסטיני.

שב לתפקוד מלא. אבו מאזן עם אנגלה מרקל (צילום: רויטרס, חדשות)
שב לתפקוד מלא. אבו מאזן עם אנגלה מרקל | צילום: רויטרס, חדשות

ישראל החליטה במקום זאת לשלוח רופא מומחה מטעמה שהגיע לבית החולים ברמאללה והצטרף לטיפול במנהיג הפלסטיני. בחלוף יומיים של טיפול אינטנסיבי, מצבו הרפואי השתפר מאוד, ובהמשך השבוע הוא שוחרר לביתו.

מאז, בריאותו של אבו מאזן בן ה-83 הולכת ומשתפרת והוא שב בהדרגה לתפקוד מלא. לאחרונה אף פורסם כי הוא הפסיק לעשן, ומצבו הנוכחי מאפשר לו לקיים נסיעות רבות לחו"ל במסגרת תפקידו, מה שלא התאפשר קודם לכן.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו