בשנה החולפת פרסמנו במהדורה המרכזית שורת תקריות, שבהו תועדו אנשי כוח המשקיפים הבינלאומי בחברון כשהם תוקפים ילד יהודי ומנקבים על פי החשד צמיגים של מכוניות תושבי חברון. הערב (שני) הודיעה ישראל כי לא תאריך את המנדט שמאשר את פעילות הכוח.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

ארגון TIPH הוא כוח בינלאומי שפועל במעטה של כוח משקיף שאמור לוודא שאין פגיעה בפלסטינים תושבי חברון. בסביבת ראש הממשלה אמרו שישראל לא תאפשר נוכחות בינלאומית שפועלת נגד האינטרס הישראלי.

נתניהו כתב בעמוד הטוויטר שלו: "לא נאפשר המשך נוכחות של כוח בינלאומי הפועל נגדנו". ההחלטה התקבלה לאחר בדיקה, שהוכיחה כי הכוח פועל באופן שהתסיס את השטח במקום להרגיע אותו.

בחודש יולי 2018 פורסם במהדורה המרכזית תיעוד של משקיף מטעם הכוח סוטר לילד בן 10 בחברון. האירוע התרחש במהלך סיור של ארגון "שוברים שתיקה": במהלך הסיור התפתח חיכוך בין מספר ילדים תושבי המקום למשתתפים והפעיל בעל החסינות הדיפלומטית נעצר בחשד לתקיפת קטין.

שבוע לאחר מכן נחשף תיעוד של משקיף אחר שלפי החשד ניקב צמיגים של רכב ישראלי. כשנה לפני הפרסום פנה אלעד פס, תושב חברון, למשטרת מחוז ש"י והגיש תלונה על ניקוב צמיגי רכבו. בעקבות התלונה המשטרה פתחה בחקירה ואספה מהאזור שבו חנה הרכב את צילומי מצלמות האבטחה. בתיעוד, שנחשף לראשונה בחדשות, מגלים השוטרים כי מי שנראה מתהלך הלוך ושוב סמוך לרכב, הוא לא אחר מאשר נציג אותו ארגון.

בסרטון נראה הנציג חולף על פני הרכב מספר פעמים ומתכופף שוב ושוב לאזור הצמיג. התיעוד הזה לא מותיר הרבה סימני שאלה במשטרה, שם הוחלט לפנות לארגון ולהודיע להם על פתיחה בבדיקה. כעבר כמה ימים המשטרה ביקשה לזמן לחקירה את האיש שתועד, אלא שבארגון הודיעו בתגובה, במעין הודאה לא רשמית, שהנציג כבר עזב את הארץ.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו