נתניהו וטראמפ (ארכיון)
טראמפ על נתניהו: "איש קשוח" | צילום: רויטרס, חדשות

"סיכוי טוב לשלום בין ישראל לפלסטינים" - כך אמר הבוקר (חמישי) נשיא ארה"ב טראמפ בתשובה לשאלה שנשאל לקראת פרסום תוכנית השלום של ממשלו במהלך הצהרה לתקשורת מוייטנאם לאחר שפוצצה פגישתו עם שליט צפון קוריאה קים. טראמפ נשאל גם מה דעתו על החשדות נגד נתניהו וכתב האישום המסתמן נגדו ואמר: "ובכן, הוא ראש ממשלה נפלא ואני לא יודע על הקשיים שלו, את אומרת לי משהו שאנשים שומעים אבל אני לא יודע".

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

"אני יכול לומר שהוא עושה עבודה טובה", הוסיף טראמפ על נתניהו. "הוא חזק, קשוח ובנה את הצבא שלו וקנה מאיתנו הרבה ציוד והם (ישראל) שילמו על זה. נתנו להם גם מימון, 4 מיליארד דולר כל שנה זה הרבה. אבל הם טובים ונפלאים למען האמת בהרבה דרכים".

באשר ל"דיל המאה", תוכנית השלום של ממשלו שתפורסם ככל הנראה לאחר הבחירות בישראל, אמר: "יש סיכוי לשלום בין ישראל והפלסטינים. מה שמעניין זה שבכל חיי שמעתי שהדיל הקשה מכולם, כשמדברים על כאלה, יהיה שלום בין ישראל לפלסטינים".

"אומרים שזה דיל בלתי אפשרי; אני אשמח לקדם את זה ונראה מה יקרה", הוסיף. "אנחנו משלמים לפלסטינים הרבה כסף וסיימתי את זה לפני שנתיים כי הם לא אמרו את הדברים הנכונים. חשבתי 'למה שנשלם למישהו שלא אומר דברים טובים עלינו ולא רוצה ללכת לשולחן המו"מ?'. עכשיו הם הרבה יותר טובים ונראה מה יקרה. אני חושב שיש לנו סיכוי טוב לשלום בין ישראל והפלסטינים".

קושנר, ארכיון
"ישראל תזכה לתמורה". קושנר | צילום: רויטרס, חדשות

השבוע חשף חתנו של טראמפ ויועצו הבכיר ג'ראד קושנר כי "דיל המאה" של טראמפ היא תכנית מפורטת ומעמיקה "שתתמקד בשרטוט גבולות ופתרון סוגיות הסדר הקבע". הוא הוסיף: "הצלחנו לשמור על פרטי העסקה חסויים כדי למנוע התחמקות של פוליטיקאים".

"תהיה לכך השפעה כלכלית רחבה לא רק לישראל ולפלסטינים, אלא לכל האזור", אמר. "ישראל תזכה לתמורה כדי שתוכל לבצע את הוויתורים הנדרשים". קושנר ציין כי הגיע לשמוע דעות שונות על התכנית מקרב המנהיגים המרכזיים במזרח התיכון.

"הצלחנו לשמור בסוד חלק גדול מפרטי התכנית - זה דבר חשוב", ציין יועצו של טראמפ. "בתכניות הקודמות הפרטים הודלפו לפני הזמן וזה גרם לפוליטיקאים לסגת". קושנר הבהיר כי התכנית מתרכזת בניסיון לפתור את הסכסוך הישראלי-פלסטיני בשנת 2019. "אנחנו רוצים שלאנשים יהיה חופש ושיוכלו לחיות בכבוד".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו