ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש הערב (ראשון) עם היועץ לביטחון לאומי של נשיא ארה"ב, ג'ון בולטון. בולטון נחת אמש בישראל, וצפוי להמשיך מישראל לטורקיה. סיבת הביקור: חלק ממסע הסברה והרגעה שמבצעים יועציו הקרובים של טראמפ בעקבות הנסיגה האמריקנית המתוכננת מסוריה.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

בפתח הפגישה, ראש הממשלה נתניהו הודה לבולטון על תמיכת הממשל האמריקני בישראל: "ראשית, הנשיא טראמפ נטש את הסכם הגרעין המסוכן והחזיר את הסנקציות. זהו חשוב לישראל, לארה"ב ולעולם; שנית, הנשיא החליט להכיר בירושלים כבירת ישראל והעביר לכאן את השגרירות, החלטה היסטורית; ושלישית, התמיכה הבלתי מתפשרת שלכם בישראל באו"ם. זה דבר שכל הישראלים מעריכים מאוד. תמכת גם במילים ובמעשים את זכותה של ישראל להגן על עצמה, זכות שאנו נוקטים בה רבות".

עוד הוסיף נתניהו כי השניים צפויים לבקר מחר ברמת הגולן. " זהו אזור שחשוב מאוד לביטחון ישראל", הבהיר ראש הממשלה. "ברגע שתהיה שם, תוכל להבין בדיוק למה ישראל לעולם לא תיסוג מהגולן ושחשוב שכל המדינות יכירו בריבונות הישראלית בגולן".

 

צפו בסיפורים המעניינים של 29.4 לאורך השנים (צילום: שרון אוחיון, חדשות)
רמת הגולן (ארכיון). מחר יבקרו | צילום: שרון אוחיון, חדשות

היועץ בולטון אמר כי בארה"ב מעוניינים לשמר את היחסים הטובים בין המדינות. "תחת הנהגתך והנהגת הנשיא טראמפ, היחסים בין שתי המדינות מעולם לא היו טובים יותר", החמיא לנתניהו. "אנחנו רוצים להמשיך זאת".

בולטון הוסיף כי "נדאג שניסוג מסוריה באופן שלא יאפשר לדאע"ש להשתקם ולהפוך שוב לאיום, ונדאג שביטחון ישראל יהיה ודאי ב-100%. היכולת של מדינה להגן על עצמה היא המבחן העיקרי של מדינה ריבונית. אני פונה לכל מדינה באזור שמטילות ספק בדאגה האמריקנית לשמירה על ביטחון ישראל, תחשבו שוב", סיכם.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו