"רוסיה לעולם לא תכיר בריבונות ישראל". ארכיון (צילום: רויטרס, חדשות)
"רוסיה לעולם לא תכיר בריבונות ישראל". אר | צילום: רויטרס, חדשות

הממשל הרוסי השיב הערב (חמישי) בביטול מוחלט להודעתו של נשיא ארה"ב כי בכוונתו להכיר בריבונות הישראלית על רמת הגולן. גורמים בקרמלין מסרו כי "רוסיה לעולם לא תתמוך בצעד שכזה".

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

את הדברים אמר חבר בוועדת החוץ של הפרלמנט במוסקבה, אולג מורוזוב, לסוכנות הידיעות ספוטניק. "טראמפ פוגע בקהילה הבינלאומית ובעולם הערבי", הוסיף מורוזוב. "הוא מנסה להנחית מכה נגד סוריה והשותפות שלה עם רוסיה. לעולם לא נסכים להכיר בריבונות הישראלית בגולן".

מוקדם יותר הגיבו להכרזה שחקנים שונים במערכת הפוליטית. חבר הכנסת יאיר לפיד צייץ בטוויטר: "אנחנו מברכים את הנשיא טראמפ על אמירתו. זהו חלום שהתגשם. הגולן הוא חלק בלתי נפרד מישראל ואנו קוראים גם לשאר אומות העולם לצעוד בעקבות הנשיא טראמפ ולהכיר בריבונותנו על רמת הגולן".

יו"ר כולנו השר משה כחלון אמר כי "הכוונה האמריקנית להכיר בריבונות ישראל ברמת הגולן היא הישג חשוב למדינת ישראל. ידעו שכננו שהמציאות נקבעת הלכה למעשה ושיש מחיר לסרבנותם להכיר בישראל."

"ניצחון נתניהו - סימן טוב לשלום" (צילום: אבי אוחיון /לע"מ, חדשות)
"הגיע הזמן להכיר בריבונות הישראלית בגולן | צילום: אבי אוחיון /לע"מ, חדשות

גם ראשי מועצות בגולן בירכו על המהלך המסתמן. ראש המועצה המקומית קצרין, דימי אפרצב, אמר כי ״ביום חג הפורים מצהיר נשיא ארה״ב על הכרה בריבונות ישראלית ברמת הגולן אשר מהווה ציון וסיכום ליום שמח זה. אני מודה לנשיא טראמפ, על האמירה וההכרה החשובה לנו, תושבי ישראל בכלל ותושבי קצרין ורמת הגולן בפרט. הכרזה על הכרה בריבונות ישראלית ברמת הגולן תביא לקפיצת מדרגה נוספת בתנופת פיתוח הגולן וקצרין בירתה".

חיים רוקח, ראש המועצה האזורית גולן, מסר כי זהו "חג פורים שמח, עם שמחה כפולה מכופלת, עם ההכרה אמריקנית בריבונות ישראל בגולן. צריך עכשיו להשקיע בגולן ואני מאוד מקווה שהממשלה הבאה שתיבחר תשקיע ברמת הגולן ותכפיל את האוכלוסייה ותעזור לנו לפתח את הגולן בכל הצרכים של האזור - אנחנו צריכים אתכן. ביחד נרים את הגולן".

" אחרי 52 שנה - הגיע הזמן"

הערב הודיע נשיא ארה"ב דונלד טראמפ בהכרזה דרמטית, כי ארה"ב מתכוונת להכיר בריבונות הישראלית בגולן: "אחרי 52 שנה הגיע הזמן שארה"ב תכיר באופן מלא בריבונות של ישראל ברמת הגולן".

אחרי השינוי שבוצע באופן שבו מתייחסת מחלקת המדינה לשטחי הגולן, כפי שהופיע בדוח זכויות האדם האחרון של המחלקה, הבהיר טראמפ בציוץ כי "הכרה בריבונות ישראל ברמת הגולן היא בעלת חשיבות אסטרטגית וביטחונית למדינת ישראל וליציבות האזורית".

נתניהו הודה לנשיא וצייץ בטוויטר: "בתקופה שבה אירן משתמשת בסוריה כאמצעי להשמיד את ישראל, הנשיא טראמפ, בצעד אמיץ, מכיר בריבונות הישראלית ברמת הגולן. תודה לך הנשיא טראמפ"‎. במהלך הצהרה משותפת עם מזכיר המדינה האמריקני מייק פומפאו, שהתקיימה זמן קצר אחרי הכרזת טראמפ, אמר נתניהו כי שוחח עם נשיא ארה"ב בטלפון והודה לו "בשם עם ישראל על נס חג הפורים הזה".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו