נתניהו עם שר החוץ של עומאן (צילום: עמוס בן גרשום / לע"מ, חדשות)
נתניהו עם שר החוץ של עומאן | צילום: עמוס בן גרשום / לע"מ, חדשות

לקראת המראתו הערב (חמישי) ארצה חזרה מוועידת ורשה למזרח התיכון, סיכם ראש הממשלה נתניהו את המפגשים והשיחות עם נציגי מדינות ערב בנושא האיום האירני ואמר כי מתגבשת חזית חשובה במאבק נגד טהרן. "נציגים ערבים דיברו חזק ובוטה נגד אירן, אמרו זאת הכי בוטה שאפשר ודיברו על זכותה של ישראל להגן על עצמה", אמר נתניהו. הוא גילה כי "דיל המאה" של טראמפ יוצג אחרי הבחירות בישראל: "היוזמה הערבית כבר אינה מתאימה יותר כי המציאות השתנתה".

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

נתניהו תיאר בדבריו את שיתוף הפעולה עם מדינות ערב נגד האיום אירן: "הם מבינים שבעתיד עם גרעין אירני זה יהיה יותר קשה ולכן צריך לפעול עכשיו. נשבר פה טאבו באופן שבו המדינות מדברות איתנו. הנושא הפלסטיני הוא שני או שלישי לעניין האירני. אני לא רוצה להגיד 'מזרח תיכון חדש' - אבל אנחנו מתקדמים".

"יעד התקיפה ביום ראשון בסוריה - עמדות של אירן וחיזבאללה"

רה"מ, שנפגש היום עם סגן נשיא ארה"ב אמר כי "פנס אמר שמדובר בשינוי גדול, זה אירוע חשוב: אנחנו עולים עוד מדרגה בשלב של התייצבות ומהלך אמיץ מצד הערבים. יש עליהם ביקורת והם עומדים בה. הם מנסים להכשיר כך את דעת הקהל, הם מכירים בעוצמת האיום האירני והם פועלים כדי למנוע מאירן גרעין וטילים".

פנס ונתניהו בוועידה. היום (צילום: רויטרס, חדשות)
"מתקדמים למזרח תיכון חדש" | צילום: רויטרס, חדשות

נתניהו חשף כי בשולי הוועידה חלק מהגורמים שהשתתפו בה "אמרו שהם רוצים המשך מעשי למפגש הזה, יש הצעות מעשיות אך לא אפרט כאן. יש חשיבות שכולם יושבים ביחד בחדר ומדברים. הם יודעים מה הם עושים". הוא התייחס גם לתקיפה הישראלית בקוניטרה שבגולן הסורי בתחילת השבוע ואמר כי מטרת התקיפה הייתה "עמדות של חיזבאללה ושל אירן ממש על הגבול".

"אנחנו מבקשים מהאירופאים ומהאמריקנים לסייע לנו להגביר את הסנקציות על משמרות המהפכה וחיזבאללה ושהערבים יעזרו לנו, כמו שאמר לי אחד השרים הערביים שאין להפריד בין הזרוע הצבאית למדינית בשני הארגונים הללו, הם גוף אחד", הוסיף ראש הממשלה. "בחזוני אני עוד אגיע עם התקשורת הישראלית לביקורים במדינות המפרץ, אני נערך לפגישות עם פוטין ומציב למפגש שורה של יעדים ספציפיים, מעשיים, שארצה לראות קורים בשטח".

ראש הממשלה התייחס גם ל"חוק השואה" בפולין השנוי במחלוקת, ואמר כי שוחח בנושא עם מקבילו הפולני. הוא הסביר כי הם דיברו על ההחלטה של פולין להעמיד לדין את מי שמאשים פולנים בשיתוף פעולה עם הנאצים: "אז אני אומר כאן, על אדמת פולין - הפולנים שיתפו פעולה עם הנאצים והם מסירים את הפליליות מההחלטה הזאת ולכן אני חושב שהנושא הזה משתנה".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו