חברת הכנסת ויו"ר מפלגת מרצ תמר זנדברג נפגשה היום (ראשון) עם יושב ראש הרשות הפלסטינית בלשכתו ברמאללה. השניים הפיצו מסרים של שלום, והצהירו על דבקותם בפתרון שתי המדינות. לצד זאת, אבו מאזן מתח ביקורת על הקיצוץ של ישראל בכספים שמועברים לרשות וטען: "ישראל אחראית לבעיה הכלכלית שאנחנו עוברים. אין לכם זכות להחזיק בכסף שלנו".

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

בפתח הפגישה אמרה זנדברג: "באנו לכאן להעביר את המסר ששלום הוא הנושא שצריך לעמוד במוקד הבחירות ולעמוד על סדר יומה של הממשלה הבאה. שלום יבטיח את הביטחון של ישראל והוא האינטרס של שני העמים, והדרך אליו עוברת במשא ומתן לשתי מדינות".

"מחויבים לפתרון שתי המדינות" (צילום: אלעד מלכה, חדשות)
"מחויבים לפתרון שתי המדינות" | צילום: אלעד מלכה, חדשות

"כל ממשלה שלא תקום, חייבת לפתוח במו״מ", הוסיפה זנדברג. "מרצ, בתור המפלגה היחידה שמובילה את נושא המו״מ ופתרון שתי המדינות, מתכוונת להבליט את הנושא גם במערכת הבחירות וגם להביא אותו לפתחה של הממשלה הבאה".

יו"ר הרשות אמר בפגישה: "כפי שאתם יודעים, פנינו לשלום ואין לנו אופציה אחרת. את העמדה הזאת נקטנו מ-1988 ואנחנו דבקים בה עד היום. דרישתנו היא לדון בגבולות 67׳. אנחנו מושיטים את היד לכל ממשלה ישראלית שתאמץ את הדברים האלה. זוהי עמדתנו ולא נזוז ממנה".

"למרות שיש עמדות שונות וקיצוניות אנחנו נמשיך לדבוק בדרך הזו", המשיך אבו מאזן. "יש לנו פרוטוקלים והסכמות שאנחנו מחויבים למאבק בטרור. אנחנו פונים למדינת ישראל וקוראים לה: אין לכם זכות להחזיק את הכספים שלנו. ישראל אחראית לבעיה הכלכלית שאנחנו עוברים כרגע, אבל עמדתנו המדינית לא זזה: פתרון שתי המדינות, מאבק בטרור והחזרת הכספים שלנו. שמחתי מאד לשמוע את הדברים של יו"ר מרצ ותרבות השלום תמשיך להתקיים".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו