ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס היום (ראשון) למתיחות בגבול הצפון בעקבות חדירת המל"ט האירני לשטח ישראל, ואיים כי במידת הצורך ישראל תפעל נגד אירן עצמה ולא רק נגד שליחיה. בנאומו בכנס הביטחון במינכן הציג נתניהו בפני הקהל שריד של המל"ט שנתפס על ידי כוחות הביטחון, וקרא לשר החוץ האירני מוחמד זריף לחדול מהכחשותיו בנוגע למעורבות מדינתו בסוריה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"אתה מזהה את זה", אמר נתניהו לזריף, המשתתף בכנס במינכן, כשהוא מנופף בחלק מכלי הטיס שהופל בישראל. "אתה צריך, זה שלך. תעביר מסר לעריצים בטהרן - אל תבחנו את הנחישות של ישראל".

אחרי הודעת טראמפ: באירן מכחישים (צילום: רויטרס, חדשות)
שר החוץ האירני | צילום: רויטרס, חדשות

"אירן ממשיכה לנסות לחצות את הקו האדום", הוסיף נתניהו. "בשבוע שעבר היא הגיעה לגבהים חדשים כששלחה מל"ט אירני לשטח ישראל וחיללה את הגבול. לא נאפשר למשטר האירני לעשות זאת ונפעל להגן על הגבול. אם צריך נפעל נגד אירן עצמה ולא רק נגד שליחיה".

נתניהו דיבר בפני הנוכחים גם על ההתפשטות האירנית במזרח התיכון ואף הציג מפה של הנוכחות שלה במדינות השונות באזור. "זהו האיום הגדול ביותר בעולם לא רק לנו אלא גם לאירופה", התריע.

"ברגע שהיא תהיה חמושה בגרעין, האגרסיביות שלה תאיים על כל העולם", הוסיף. "ההסכם לא הפך אותם לצנועים יותר. חיזבאללה בלבנון, חמאס בעזה - אירן נוכחת". הוא ציין כי ישראל תמשיך לפעול נגד ההתבססות האירנית בסוריה, וכי היא תסכל את הפיכתה של אירן ל"אימפריה".

ראש הממשלה התייחס בנאומו גם לדבריו המקוממים של עמיתו הפולני מטאוש מורבייצקי אתמול, לפיהם "היו גם פושעים יהודים בשואה ולא רק פולנים", ואמר: "לעולם לא נשכח ולא נאפשר שכתוב של ההיסטוריה. נילחם על האמת, זוהי צוואת הנספים. לא נשכח ולא נסלח".