מפקד חטיבת הצנחנים עם לוחמיו, אתמול (öéìåí: דו"צ)
"ערוכים לכניסה - בתוך שעה מפקודה" | öéìåí: דו"צ

האם פעולה קרקעית בעזה קרובה מאי פעם? עיתון ה'טיימס' הבריטי דיווח מפי גורם צבאי בכיר כי צה"ל צפוי להיכנס לרצועת עזה בסוף השבוע הקרוב. בפרסום נטען כי הצבא השלים היערכותו ונמצא כעת במוכנות מלאה לקראת כניסה קרקעית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

קצין בכיר בפיקוד דרום ציין כי חיילי צה"ל הונחו ל"מוכנות ברמה גבוהה - תוך 60 דקות מרגע קבלת הפקודה". הבכיר מסר לעיתון, כי "צה"ל ייצור 'מסדרון פלישה' עבור לוחמיו כשיתחילו לנוע אל תוך שטח הרצועה". בכיר אחר מסר כי "אנו נמצאים ברמת ניוד גבוהה מאוד, המאפשרת לחיילינו להחל בפעולה בתוך שעה מקבלת הפקודה".

לוחם צה"ל מחוץ לרצועה, אתמול (öéìåí: רויטרס)
לוחם צה"ל מחוץ לרצועה, אתמול | öéìåí: רויטרס

אמש: אושר גיוס 75 אלף אנשי מילואים

מזכיר הממשלה גדעון האוזר קיים אמש סבב שיחות טלפוני בין שרי הממשלה, לשם אישור גיוסם של 75 אלף אנשי מילואים נוספים. מזכיר הממשלה מקיים את נוהל אישור הגיוס - כחלק מהכללים הנהוגים בחוק במקרה זה. ההחלטה התקבלה כחלק מההיערכות לישיבת התשיעייה להרחבת הפעולה ולכניסה קרקעית. רגע לפני הישיבה ערכו ראש הממשלה, שר הביטחון ושר החוץ קידוש ליל שישי ושוחחו עם ראש השב"כ וראש המטה לביטחון לאומי.

אמש תידרך מפקד חטיבת הצנחנים, אלוף משנה אמיר ברעם את חיילי החטיבה להמשך מבצע "עמוד ענן" בשטחי ההיערכות. "אנחנו נמצאים כבר 48 שעות בתוך מבצע שידענו שיקרה מתישהו", אמר. "דיברנו על כך באימונים, דיברנו על כך בשיחות, דיברנו על זה בכנסים. המצב בדרום הוא בלתי נסבל ואין ספק שצריך לפעול".

בפיקוד העורף עדכנו את ראשי הרשויות המקומיות כי המבצע בעזה עשוי להימשך שבעה שבועות, ועל כן יש להיערך מבחינת מלאי חירום וסיוע לתושבים. אלוף הפיקוד אייל אייזנברג שוחח עם ראשי הרשויות במרכז ובדרום וכן עם מפקדי המחוזות והנפות של הפיקוד בעניין הזה.

 מבצע "עמוד ענן" - הסיקור המלא:

חמאס: החלו מגעים להפסקת אש

חיל האוויר הפציץ את מטה ממשלת חמאס

אובמה שוחח עם רה"מ נתניהו: "ישראל זכאית להגנה"

צה"ל חיסל 2 מפקדי שטח בזרוע הצבאית של החמאס

סגן ראש השב"כ לשעבר: "ג'עברי תמיד היה על הכוונת"