אחרי יותר מ-50 ימי לחימה, משפחתו של גיא אילוז קיבלה אתמול (חמישי) הודעה כי הוא נרצח בשבי. אילוז בן ה-26 עבד כסאונדמן ומנהל במה של להקת היהודים, ועבד עם שלום חנוך ומתי כספי. הוא נחטף מהמסיבה ברעים אל רצועת עזה ועולה החשד כי הוא מת בבית החולים בעזה.

הערב פרסמנו ב"אולפן שישי" כי משפחתו של אילוז, נפגשה וקיבלה עדות ממיה רגב, ששוחררה השבוע מהשבי, שלפיה גיא היה מאושפז לידה בבית חולים בעזה, ולאחר כשמונה ימים מת מפצעיו. לפי הידוע, הוא נורה במהלך חטיפתו בידי מחבלי חמאס. ועדה התכנסה לקבוע את מותו בעקבות העדות. עצב גדול נפל על המשפחה שאת סיפורה הבאנו ב"אולפן שישי". הידיעה שניתן היה להציל את חייו אם רק היה מקבל טיפול רפואי הולם קשה מנשוא.

גיא אילוז נמלט מהרכב כשהמחבלים יורים
גיא אילוז נמלט מהרכב כשהמחבלים יורים

החטופים שחזרו מהשבי יודעים לשחזר את שראו ולהביא מידע יקר מפז. חלקם כבר תושאלו ואפשר גם לדלות מהם מידע על מצב חטופים וגם לשפוך אור על גורלם של אחרים. המידע שסיפקו החטופים ששוחררו הצליב מידע מודיעיני ואיפשר להכריז על כמה מהחטופים כמתים.

בצילום ממצלמת גוף של אחד ממחבלי חמאס, צולם מה שנראה כמו הרגע שבו גיא נמלט מהרכב אל קבוצת העצים הסמוכה. המחבלים הגיעו לג'יפ שבו נהג ורצחו את כל מי שהיה בו. בקצה התמונה רואים מישהו נמלט. גיא הצליח להתקשר למד"א באותם רגעים קשים ואמר: "אני נמצא ברעים, ירו בי, חטפתי כדור. אני שוכב בצומת, מדמם על הרצפה, יש חוליה של מחבלים, ארבעה מתו לי בידיים".

מישל אילוז, אבא של גיא
מישל אילוז, אבא של גיא

המוקדנית שאלה אם הוא רואה את המחבלים, וגיא ענה: "אני לא רואה כלום, אני מתחבא בתוך עץ - צריך מסוק, תקשיבי, צריך מסוק". בסוף השיחה ביקש לדבר עם אביו, כשענה אמר לו: "אבא, אני רק רציתי להגיד לך שאני אוהב אותך ותמסור"... מישל קטע אותו: "אתה לא תהיה שום דבר, אל תיפרד מאתנו, חכה שנייה איתי על הקו" וגיא השיב בשקט: "אני מחכה, אבא".

במשך יומיים הסתובב מישל בין בתי החולים, חיפש את גופתו של גיא. ביום ה-11 של המלחמה, חבר של מישל מהשטחים שלח לו סרטון של חמאס שבו מוזכר בנו: "ההפצצות הביאו למותם של 22 חטופים עד רגע זה. האחרון שבהם היה החטוף הציוני, האומן גיא אילוז", טען דובר חמאס בסרטון. מישל עודכן כי לפי ממצאי ישראל - הסרטון אינו אמין, אך גיא נכנס לרשימת החטופים, לאחר שהיה נעדר.

דובר חמאס בסרטון שבו נטען שגיא אילוז מת
דובר חמאס בסרטון שבו נטען שגיא אילוז מת

"ילד עדין נפש, הוא מרחף עלינו איזשהו מטר", אמר עליו אביו. "תמיד מכנסיים קצרים, תמיד בחולצות הכפתור אף פעם לא יהיה במקביל". תום פטרובר, סולן היהודים, סיפר עליו במופע תמיכה במשפחות: "אנחנו מכירים את גיא בערך מגיל חמש או שש. זה הילד שלנו, זה אחד האנשים הכי מתוקים, הכי מקסימים, הכי חמודים, הכי חכמים, הכי מוכשרים שאנחנו הכרנו".

ראש עיריית רעננה חיים ברוידא ספד לאילוז: "הלב שבור, כאשר התקווה התחלפה בכאב גדול. משפחתו של גיא אילוז, בן רעננה, התבשרה אתמול כי הוא אינו בין החיים. גיא ביחד עם חברים, השתתף בפסטיבל נובה בדרום והוגדר כנעדר, עם אפשרות כי נחטף לעזה. אתמול הודיעו לאימו דוריס ליבר תושבת העיר, כי גיא נרצח".

_OBJ _OBJ

"גיא היה טכנאי קול של להקת היהודים ועבד גם עם מתי כספי ושלום חנוך", המשיך. "הוא תועד נמלט מאזור המסיבה ב-7 באוקטובר ועוד הספיק לשוחח בנייד ולדווח שיורים עליו, שהרגו את חברו אלון ושהוא עצמו מסתתר על עץ. רעננה כואבת את האובדן של גיא אילוז, בוגר תיכון מטרווסט ומשתתפים בצער המשפחה".

גם הזמר מתי כספי ספד לו: "מבט צנוע, חיוך ביישן, ושפת גוף שמעידה על מסירות ואהבה למה שעשית. המבט והחיוך שלך ייחתמו בזכרוני בכל פעם שאעלה לבמה".

 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by מתי כספי (@matticaspiofficial)