האומנים נותנים את קולם: לצד יהודה פוליקר ולהקת "כנסיית השכל", חברי להקת "היהודים" השתתפו במופע התמיכה במשפחות החטופים והנעדרים שנערך הערב (שבת) בכיכר החטופים והנעדרים בשדרות שאול המלך בתל אביב. רבים מכירים לפחות אדם אחד שנרצח במלחמה, נפל בקרב או נחטף לעזה. סולן הלהקה תום פטרובר דיבר על גיא אילוז, בן 26 מתל אביב, מוזיקאי צעיר ואיש סאונד שמלווה את הלהקה בהופעותיה. גיא נחטף ממסיבת הטבע ברעים ומוחזק כבר ארבעה שבועות בשבי החמאס.

גיא אילוז, עוד לפני שנודע על חטיפתו:

View this post on Instagram

A post shared by היהודים (@hayehudimofficial)

"את גיא אנחנו מכירים מגיל 6-5", אמר תום. "שמוליק, שהיה התאורן שלנו מהרגע שהלהקה הוקמה, התחתן עם אמא של גיא, דוריס. אורית (שחף) ואני חיתנו אותם. גיא הוא כמו בן משפחה שלנו. הם החברים הכי טובים שלנו, אנחנו כל הזמן בטיולים, נוסעים ועובדים יחד. הוא מוזיקאי, מנגן על גיטרה, ובגיל 22 הוא בנה לעצמו אולפן ברעננה. אמרנו לו שיבוא לעבוד איתנו בינתיים, ומאז הוא איתנו. כרגע הוא לא פה, אבל גיא עובד איתנו בתור הבקליינר שלנו. זה הילד שלנו. אחד האנשים הכי מתוקים, הכי מקסימים והכי מוכשרים שהכרנו".

"גיא היה במסיבה ונחטף", המשיך פטרובר. "אני יודע מה זה בשביל שמוליק ודוריס, וגם בשבילנו. אנחנו מתפללים שהוא מחזיק מעמד ומחכים שיחזור אלינו הביתה בשלום, בריא ושלם. כך גם כולם, כל מי שלא איתנו כרגע. מעצבן שיש לנו רק להתפלל. הרגשת חוסר האונים היא נוראית".

במהלך הערב הלהקה ביצעה את שיריה "לפעמים" ו"הימים שלנו". לאחר מכן, להקת "כנסיית השכל" ניגנה את השיר "ידיים למעלה", כאשר הסולן יורם חזן ביקש לשלוח חיזוק: "הלב שלנו עם המשפחות". גם הזמר והיוצר יהודה פוליקר לקח חלק באירוע וביצע בין היתר את שיריו "כשתגדל" ו"איך קוראים לאהבה שלי".