ראש הממשלה נתניהו פרסם הלילה (בין שבת לראשון) הודעת הבהרה ל"טענות השקריות" לדבריו, וטען: "בשום מצב ובשום שלב לא ניתנה התרעה על כוונות מלחמה מצד החמאס, להפך, כל גורמי הביטחון, כולל ראש אמ"ן וראש השב"כ, העריכו שהחמאס מורתע ופניו להסדרה". עוד הדגיש נתניהו כי זו הערכה שהוגשה "פעם אחר פעם" אליו ולקבינט בידי כל גורמי הביטחון וקהילת המודיעין, כולל עד פרוץ המלחמה.

 מלחמת חרבות ברזל - סיקור N12

הודעתו של נתניהו הגיעה לאחר שקיים אמש מסיבת עיתונאים עם שר הביטחון יואב גלנט והשר בני גנץ, שבמהלכה השיב לשאלות עיתונאים לראשונה מפרוץ המלחמה בעזה - וגם הפעם בחר שלא לקחת אחריות. לשאלת חדשות 12 ענה: "אני לא חוזר ממילה אחת שאמרתי, לא אז ולא עכשיו", והוסיף: "כבר אמרתי ואני חוזר ואומר - אחרי המלחמה כולנו, כולם, יצטרכו לתת תשובות לשאלות קשות וזה כולל אותי". יחד עם זאת אמר נתניהו כי "הרפורמה המשפטית לא עומדת על סדר היום".

"אתמול בערב נכנסו כוחות קרקעיים נוספים שלנו בשערי עזה בפתחו של מעוז הרשע", אמר ראש הממשלה בדבריו. "זהו השלב השני של המלחמה, שמטרותיה ברורות: השמדת היכולות של חמאס והחזרת החטופים. קיבלנו את ההחלטה על הרחבת הפעילות הקרקעית פה אחד. עשינו זאת באופן שקול ומושכל, מתוך האחריות להבטחת גורל המדינה ושלום חיילנו. המפקדים והלוחמים שנלחמים עכשיו יודעים שהעם עומד מאחוריהם".

בנימין נתניהו כעת בהערכת מצב ביטחונית בקריה  (צילום: חיים צח לע"מ)
"גם ראש אמ"ן והשב"כ העריכו שחמאס מורתע". הערכת מצב בזמן המלחמה | צילום: חיים צח לע"מ

לאחר דבריו של ראש הממשלה, התייחס שר הביטחון גלנט לפעולות היממה האחרונה ברצועה. "ביממה האחרונה עברנו שלב, העוצמה של האש הרעידה את האדמה והיא שונה מכל מה שחווה החמאס מאז היווסדו ועד היום", אמר. "כוחות צה"ל מתמרנים ופוגעים במערכי החמאס בעת הזו מעל האדמה ומתחת לאדמה, מהאוויר, ביבשה ומהים. חמאס סופג מהלומות קשות מאוד".