סיכום היום ה-22 למלחמה: לקראת הכניסה הקרקעית, ביממה האחרונה חלה עליית מדרגה בתקיפות צה"ל ברצועה. בעזה מתמודדים עם ניתוק כמעט מוחלט של התקשורת והאינטרנט, ערפל של ממש שנועד להפעיל את הלחץ על חמאס.גם הלילה (בין שבת לראשון), הפלסטינים מדווחים על תקיפות אינטנסיביות, במתווה "חגורת אש" בצפון הרצועה.

בעקבות בעיות התקשורת, המידע שמגיע מהרצועה מאז הלילה יחסית דל, שכן, עזה מנותקת כמעט לחלוטין מהעולם החיצון. חמאס מצידו משדר לחץ והעלה טענות שקריות על כישלון לכאורה בפעולה הלילית של ישראל.

צה"ל הרחיב את הפעילות הקרקעית ברצועת עזה

החל משעות הערב המוקדמות אמש, צה"ל בהובלת צוותי קרב משולבים של כוחות שיריון, הנדסה וחי"ר, פועל קרקעית בצפון רצועת עזה.

"כחלק מהפעילות, כוחות צה"ל זיהו חוליות מחבלים שניסו לשגר טילי נ"ט וירי תמ"ס ותקפו אותן. בנוסף, אותר בית ממולכד שנתקף בידי הכוחות", נמסר מצה"ל.

לוחמי שיריון הכווינו מסוקי קרב לתקיפת נקודת מפגש של מחבלי חמאס בבניין ששימש את ארגון הטרור. "בנוסף, כוחות צה"ל השמידו כמה חוליות אויב נוספות שניסו לשגר טילי נ"ט לעברם", ציינו.

מחנה הפליטים ש-אטי, עזה
מחנה הפליטים ש-אטי, עזה

חוסל ראש המערך האווירי של חמאס

צה”ל בהכוונת מידע מודיעיני מדויק של חיל האוויר, אמ"ן ושב"כ, חיסלו הלילה את ראש המערך האווירי של חמאס, עצאם אבו רכבה - באמצעות מטוסי קרב. אבו רכבה היה אחראי על ניהול מערכי הכטב"מים, הרחפנים, הגילוי האווירי, מצנחי הרחיפה, וההגנה האווירית של חמאס. "במסגרת תפקידו. לקח חלק בתכנון ובהוצאה לפועל של הטבח הרצחני ביישובי עוטף עזה ב-7 באוקטובר".

חוסל מפקד הכוח הימי של חטיבת עזה

בתום מאמץ מודיעיני משותף של חיל הים, חיל האוויר, אמ"ן ושב"כ, צה״ל חיסל את ראתב אבו צהיבאן, מפקד הכוח הימי של חטיבת עזה באמצעות מטוסי קרב. צהיבאן תכנן ופיקד על ניסיון החדירה הימי שהתרחש ב-24 באוקטובר במרחב חוף זיקים דרך הים.

“במהלך הלילה כוחות זרוע הים תקפו מטרות המשמשות את חמאס, בהן עמדות תצפית, עמדות שיגורי נ"ט ומתקן צבאי וסייעו לכוחות היבשה", מסר דובר צה"ל.

ההרס בשכונת נצר בעזה
ההרס בשכונת נצר בעזה

הושמדו כ-150 מטרות תת-קרקעיות בצפון רצועת עזה

מטוסי קרב תקפו במהלך הלילה (בין שישי לשבת) כ-150 מטרות תת-קרקעיות בצפון רצועת עזה. במהלך התקיפה חוסלו מחבלים של חמאס והושמדו מנהרות לחימה, מרחבי לחימה תת-קרקעיים ותשתיות טרור תת-קרקעיות נוספות.