אות חיים נוסף משבי החמאס ביום ה-24 למלחמה: ארגון הטרור חמאס פרסם היום (שני) סרטון של דקה, ובו נראות שלוש נשים ישראליות שאותן חטף במתקפת הפתע. את התוכן שלו בחרנו שלא לפרסם כדי לא לשרת את חמאס.

הדוברת בסרטון היא דניאל אלוני, בת 44 מיבנה. היא נחטפה לרצועת עזה מקיבוץ ניר עוז יחד עם בתה אמיליה בת ה-6. גם שרון, אחותה של דניאל, ובעלה נחטפו עם התאומות שלהם אמה ויולי בנות ה-3.

דניאל ואמיליה אלוני (צילום: באדיבות המשפחה)
דניאל אלוני שנראית בסרטון, יחד עם בתה אמיליה בת ה-6 | צילום: באדיבות המשפחה

לצדה של דניאל ישבו שתי חטופות נוספות - ילנה טרופנוב, שנחטפה עם בנה סשה ועם אימה אירנה, גם כן נחטפו מניר עוז. ויטלי טרופנוב, בעלה של ילנה, נרצח בידי מחבלי חמאס. החטופה השלישית היא רימון קירשט (36), שנחטפה מביתה בקיבוץ נירים יחד עם בן זוגה יגב בוכשטב.

ילנה וויטלי טרופנוב (צילום: באדיבות המשפחה)
ילנה טרופנוב ובעלה ויטלי, שנרצח במתקפת הפתע של מחבלי חמאס | צילום: באדיבות המשפחה

ראש הממשלה נתניהו הגיב: "אני פונה לילנה טרופנוב, דניאל אלוני ורימון קירשט שנחטפו על ידי החמאס שמבצע פשעי מלחמה. אני מחבק אתכן. ליבנו אתכן ועם שאר החטופים. אנו עושים הכול כדי להחזיר את כל החטופים והנעדרים הביתה".

רימון קירשט
רימון קירשט

הקשר האחרון עם רימון קירשט, בתם של אביטל ונחום, ועם יגב, בנם של אסתר ואורן, היה ביום שבת 7 באוקטובר בשעה 9 בבוקר. קרוביהם מספרים שבבית שהקימו בני הזוג, שניהם ילידי העוטף, שררו אהבת אדם, חיבת השדה והבית וכישרון בלתי נדלה בתחומי מוזיקה ואומנות. הם טיפלו בכל מי שהיה זקוק לכך ומעולם לא פגעו באדם, צומח או חי.

לפני כשבועיים פרסם חמאס אות חיים ראשון מחטופה בעזה, ובו נראית מייה שם, אזרחית ישראלית ממוצא צרפתי המתגוררת בשוהם, מקבלת טיפול רפואי, מדברת למצלמה ומבקשת שישחררו אותה.