כמה מחבלים שהסתתרו בתוך עמדת תצפית שבנו נגד כוחות צה"ל באזור בית חאנון - חוסלו "בהכוונת אש מדויקת" של לוחמי איסוף קרבי, כך מפרסם היום (שישי) דובר צה"ל. מדובר בצוותי לוחמים של גדוד 636 מחיל הגנת הגבולות בפיקוד המרכז, בסדיר ובמילואים.

ישראל במלחמה - סיקור N12

בנוסף, בסיוע רחפנים ו"יכולות תצפית מתקדמות" - זוהו שלושה מחבלים חמושים בטילי RPG וקלצ'ניקוב, וחוסלו גם הם בתקיפה אווירית שהוכוונה על ידי הכוחות בשטח. "לוחמי האיסוף זיהו עמדת תצפית שהקימו מחבלי חמאס, הכווינו אש מדויקת, חיסלו את המחבלים - והביאו לסגירת מעגל מהירה על המחבלים והתצפית", מסר צה"ל.

חיסול מחבלי חמאס בעזה (צילום: דובר צה"ל)
המחבלים שהקימו עמדת תצפית באזור בית חאנון | צילום: דובר צה"ל

כפי שניתן לראות בתיעוד, המחבלים שזוהו נראים הולכים ליד אחד המבנים ברצועה עם נשקים וטילים על כתפיהם - בניסיון להפתיע את הלוחמים שפועלים באזור. אז, עוד לפני שהם מצליחים לבצע מתקפה - הופצצו מהאוויר.

חיסול מחבלי חמאס בעזה (צילום: דובר צה"ל)
עמדת התצפית לאחר תקיפת צה"ל | צילום: דובר צה"למפקד יחידה 636, סגן-אלוף ג׳ שיבח את לוחמיו: "מתחילת הפעילות הקרקעית ברצועת עזה מביאים לוחמי יחידות האיסוף הקרבי תמונת מודיעין משמעותית ומכרעת מעומק שטח האויב. בזכות אותה פעילות, אנו רושמים הישגים רבים באיתורם של מחבלים, תשתיות ואמל״ח המשמשים את החמאס וארגוני הטרור בעזה".