דובר צה"ל התיר לפרסום כי 16 לוחמים נפלו ביממה האחרונה (רביעי). חובש קרבי בגדוד 749 בחטיבת ביסל"ח נפל בפעילות מבצעית בעוטף עזה, 13 לוחמי חטיבת גבעתי ושני לוחמי גדוד 77 בחיל שריון נפלו בקרב בצפון רצועת עזה. 

החובש הקרבי נפל מפגיעת פצצת מרגמה במהלך פעילות מבצעית במרחב בארי. 11 מהלוחמים, מגדוד צבר, נהרגו מירי טיל נ"ט שבוצע לעבר נגמ"ש המרכבה (נמ"ר) שבו לחמו. שני לוחמי השריון נפלו בקרב לאחר שהטנק שלהם עלה על מטען. ואלה שמות הנופלים ביממה האחרונה:

רס"ל (מיל') שלו ציון שרעבי ז"ל

רס"ל (מיל') שלו ציון שרעבי, בן 22 מטנא עומרים, חובש קרבי בגדוד 749 בחטיבת ביסל"ח, נפל מפגיעת פצצת מרגמה במהלך פעילות מבצעית במרחב בארי.

רס״ל (מיל׳) שלו ציון שרעבי
רס"ל (מיל') שלו ציון שרעבי נפעל בפעילות מבצעית

סמ"ר איתי יהודה ז"ל

סמ"ר איתי יהודה, בן 20 מראשון לציון, לוחם בסיירת גבעתי, נפל במהלך הלחימה בעזה. במותו הניח זוג הורים – רינת ועופר ושני אחים – עומר ועדי. ראש עיריית ראשון לציון רז קינסטליך ספד לו: "קרוביו מעידים שאיתי היה ילד חייכן, רגיש, אוהב אדם, אכפתי, חברותי ומוכשר מאוד בתחום הציור. איתי חלם להיות מקעקע ולפתוח מקום משלו. הוא אהב את הצבא ואת חבריו לגדוד והיה לו ברור שמשימת חייו היא הגנה על המולדת".

סמ"ר איתי יהודה, נפל בקרבות בעזה (צילום: דובר צה"ל)
סמ"ר איתי יהודה, נפל בקרבות בעזה | צילום: דובר צה"ל

סמ"ר שי ארוס ז"ל

סמ"ר שי ארוס, בן 20, מחולון, חובש קרבי בגדוד צבר, חטיבת גבעתי, נפל בקרב בצפון רצועת עזה.

סמ"ר שי ארוס ז"ל, חובש קרבי בגדוד צבר של גבעתי (צילום: דובר צה"ל)
סמ"ר שי ארוס ז"ל, חובש קרבי בגדוד צבר של גבעתי, שנפל בצפון הרצועה | צילום: דובר צה"ל

סמ"ר רועי סרגוסטי ז"ל

סמ"ר רועי סרגוסטי, מחוות נחל הרועה, מפקד כיתה בגבעתי. במועצה האזורית רמת הנגב ספדו לו וכתבו: "בצער רב ובכאב גדול אנו מודיעים על נפילתו של סמ"ר רועי סרגוסטי, מפקד כיתה, לוחם גבעתי, מחוות נחל הרועה, אשר נפל בקרב גבורה מול מחבלי החמאס בעזה. יהי זכרו ברוך".

סמ"ר רועי סרגוסטי, נפל בעזה
סמ"ר רועי סרגוסטי, נפל בעזה

סגן אריאל רייך ז"ל

סגן אריאל רייך, בן 24 מירושלים, קצין לוחם בגדוד 77, עוצבת ׳סער מגולן׳. משפחתו של סגן אריאל רייך ז"ל יצאה להלוויה מביתו ברמת בית הכרם, להר הרצל. הפוסט האחרון שהספיק לפרסם טרם מותו היה שהתארס לבת זוגו.

סגן אריאל רייך, נפל בקרב בצפון רצועת עזה (צילום: דובר צה"ל)
סגן אריאל רייך, נפל בקרב בצפון רצועת עזה | צילום: דובר צה"ל

רב"ט אסיף לוגֶר ז"ל

רב"ט אסיף לוגֶר, בן 21 מיגור, לוחם בגדוד 77, עוצבת 'סער מגולן' נפל במהלך הלחימה. אסיף נקבר בבית העלמין בקיבוץ שבו הוא גר, יגור.

רב״ט אסיף לוגר, נפל בקרב בצפון רצועת עזה (צילום: באדיבות המשפחה)
רב״ט אסיף לוגר, נפל בקרב בצפון רצועת עזה | צילום: באדיבות המשפחה

סגן פדיה מרק ז"ל

סגן פדיה מרק, מעתניאל, קצין לוחם בגדוד צבר, חטיבת גבעתי נפל במהלך הלחימה בעזה. אורית מרק, אחותו, ספדה לו: "פדיה חיכה להיות לוחם כל החיים. אהב את הארץ, לטייל. היה בן אדם של ארץ ישראל, של משפחה. היה אח טוב ואוהב".

אחותו שירה הוסיפה: "אני ראיתי אותו כגיבור, אחרי הפיגוע שבו אבא שלי נרצח. הוא היה גיבור כי הוא הצליח לחיות חיים מלאי משמעות למרות המוות השלישי במשפחה שלנו – אנחנו לא מפסידים כי פדיה נלחם באהבה ולא משנאה".

פדיה מרק, נפל בקרב בצפון רצועת עזה
פדיה מרק, נפל בקרב בצפון רצועת עזה

אביו של פדיה, הרב מיכאל (מיכי) מרק ז"ל, נרצח בפיגוע בכביש 60 ביולי 2016 לנגד עיניו. אחיו הגדול של פדיה, דוד שלמה מרק ז"ל, קצין בחטיבת גבעתי, נהרג בתאונת דרכים ב-2019. בן הדוד שלהם, אלחנן קלמנזון ז"ל, ששימש כרבש"ץ במשך שנים ביישוב עתניאל, הגיע לקיבוץ בארי ב-7 באוקטובר אחרי ששמע על הטבח הנורא, הציל חיים – ונהרג בקרב מול מחבלים. 

אחיותיו של פדיה מרק שנפל בעזה (צילום: n12)
אחיותיו של פדיה מרק שנפל בעזה | צילום: n12

סמל עדי דנן ז"ל

סמל עדי דנן, בן 20 מיבנה, מפקד כיתה בגדוד צבר, חטיבת גבעתי נפל במהלך הלחימה. הוא שאף לעשות שירות משמעותי והתגייס לחטיבת גבעתי. מכריו סיפרו כי היה בן מסור להוריו עם לב רחב, צניעות וענווה. הוא היה בוגר קריית החינוך ע"ש גינסבורג, הותיר אחריו הורים – ורד ויניב, אחות תאומה לינוי ואחות צעירה ליאור.

סמל עדי דנן, נפל בקרב בצפון רצועת עזה (צילום: דובר צה"ל)
סמל עדי דנן, נפל בקרב בצפון רצועת עזה | צילום: דובר צה"ל

סמ"ר הלל סולומון ז"ל

סמ"ר הלל סולומון, בן 20 מדימונה, לוחם בגדוד צבר, חטיבת גבעתי נפל במהלך הלחימה. "בצער רב וביגון קודר אנו מודיעים על נפילתו של בן דימונה", ספד לו ראש העיר בני ביטון. הוא הותיר אחריו הורים – רונית ומרדכי ואחיות יסמין, הילה, ורד ושקד.

"הלל היה בן מסור וכיבוד הוריו תמיד עמד לנגד עיניו, בעל מידות טובות עם נתינה אינסופית, צניעות וענווה. העיר דימונה כולה, כואבת את לכתו", כתב ראש העיר.

סמ״ר הלל סולומון, נפל בקרב בצפון רצועת עזה (צילום: דובר צה"ל)
סמ״ר הלל סולומון, נפל בקרב בצפון רצועת עזה | צילום: דובר צה"ל

סמ"ר ארז מישלובסקי ז"ל

סמ"ר ארז מישלובסקי, בן 20 מאורנית, לוחם בגדוד צבר, חטיבת גבעתי נפל במהלך הלחימה בעזה. הוא הותיר אחריו את הוריו יריב, סופי והאחים גיא, איה ונעה ארז, היה בוגר תיכון אורט אורנית, מחזור ג', גדל גדל כשחקן מצטיין במכבי אורנית והוביל אותה להישגים רבים. ארז גם ייצג את אורנית במשחקי המכביה של ישראל שנערכו בארצות הברית.

סמ״ר ארז מישלובסקי, נפל בקרב בצפון רצועת עזה (צילום: דובר צה"ל)
סמ״ר ארז מישלובסקי, נפל בקרב בצפון רצועת עזה | צילום: דובר צה"ל

חבריו לזכרו של סמ"ר ארז מישלובסקי ז"ל
חבריו לזכרו של סמ"ר ארז מישלובסקי ז"ל

סמ"ר עדי ליאון ז"ל

סמ"ר עדי ליאון, בן 20 מניל"י, לוחם בגדוד צבר, חטיבת גבעתי. משפחתו סיפרה עליו שכבר כילד בלט בחוכמתו והיה הדבק של החבורה ביישוב ובצבא. החברים היו מתאספים סביבו. במשפחה הוסיפו: "אהבת ישראל זרמה בדמו. לוחם בכל רמ"ח אבריו שהתעקש לחזור ללוחמה לאחר החלמה מפציעה". הוא הותיר אחריו את הוריו נורית ואמיר, ושתי אחיות, זוהר ואורי.

סמ״ר עדי ליאון, נפל בקרב בצפון רצועת עזה (צילום: דובר צה"ל)
סמ״ר עדי ליאון, נפל בקרב בצפון רצועת עזה | צילום: דובר צה"ל

רב"ט עידו עובדיה ז"ל

רב"ט עידו עובדיה, בן 19 מתל אביב, לוחם בגדוד צבר, חטיבת גבעתי נפל במהלך הלחימה בעזה. עידו היה בוגר בתי הספר אלחריזי וליידי דייויס. "הוא היה נשמה טובה. אני לא יודע איך איבדתי אותו", סיפר אביו. "הוא רצה להיות לוחם בגבעתי. אני הייתי בגולני אז גם הוא רצה להיות בחי"ר". עידו הותיר אחריו הורים ושני אחים, אחות לפני גיוס ואח בכיתה י'.

רב״ט עידו עובדיה, נפל בקרב בצפון רצועת עזה (צילום: דובר צה"ל)
רב״ט עידו עובדיה, נפל בקרב בצפון רצועת עזה | צילום: דובר צה"ל

רב"ט ליאור סימינוביץ ז"ל

רב"ט ליאור סימינוביץ, בן 19 מהרצליה, לוחם בגדוד צבר, חטיבת גבעתי נפל במהלך הלחימה. הוא הותיר אחריו הורים – ירון ויפית ואח עמרי. יפית אימו של ליאור ספדה וחלקה כבוד למשפחות הנופלים: "אנחנו משתתפים בצער המשפחות האחרות".

רב״ט ליאור סימינוביץ, נפל בקרב בצפון רצועת עזה (צילום: דובר צה"ל)
רב״ט ליאור סימינוביץ, נפל בקרב בצפון רצועת עזה | צילום: דובר צה"ל

סמ"ר רועי דאוי ז"ל

סמ"ר רועי דאוי, בן 20 מירושלים, מפקד כיתה בגדוד צבר, חטיבת גבעתי נפל בעזה במהלך הלחימה. הוא כתב הודעה למשפחתו לפני שיצא לקרב שבו נהרג בעזה: "הייתם הכי טובים שיש, אם למות אז רק ככה, אני לא מתחרט על כלום. היה לי את השירות הכי טוב שאפשר לבקש, עם הסוף הכי מתוק שיש".

סמ״ר רועי דאוי, נפל בקרב בצפון רצועת עזה (צילום: דובר צה"ל)
סמ״ר רועי דאוי, נפל בקרב בצפון רצועת עזה | צילום: דובר צה"ל

הודעה שכתב סמ"ר רועי דאוי ז"ל לפני שיצא לקרב שבו נהרג בעזה
הודעה שכתב סמ"ר רועי דאוי ז"ל לפני שיצא לקרב שבו נהרג בעזה

בנוסף, במהלך הלחימה ביממה האחרונה נפצעו קשה ארבעה לוחמים. שניים מגדוד 77 של חיל השריון, לוחם מגדוד צבר ולוחם מגדוד רותם שבחטיבת גבעתי. משפחותיהם עודכנו.

אתמול הותרו לפרסום גם שמותיהם של שני לוחמי סיירת גבעתי, שנפלו בקרב בצפון הרצועה. באותה תקרית נפצעו קשה שני לוחמים נוספים. אלה שמות שני הלוחמים שנפלו בבוקר יום האתמול (שלישי):

סמ"ר לביא ליפשיץ ז"ל

סמ"ר לביא ליפשיץ, בן 20 ממודיעין-מכבים-רעות, לוחם בסיירת גבעתי נפל במהלך הלחימה בעזה. הוריו סיפרו על השיחות האחרונות איתו: "הוא אמר לי שהוא יודע שהוא נלחם על המדינה ושזה הדבר הנכון. הוא כתב – אנחנו יודעים מה אנחנו עושים".

הוא חלם לעסוק בקולנוע ותחזק עמוד אינסטגרם עם תמונות שתיעד מהצבא בכל יום. בתיאור עמוד האינסטגרם שלו רשם: "אני לוחם מסכן ואמן מיוסר שמעלה כל יום תמונה שצולמה על ידי בצה"ל".
סמ״ר לביא ליפשיץ, נפל בקרב בצפון רצועת עזה (צילום: באדיבות המשפחה)
סמ״ר לביא ליפשיץ, נפל בקרב בצפון רצועת עזה | צילום: באדיבות המשפחה

סמ"ר רועי וולף ז"ל

סמ"ר רועי וולף, בן 20 מרמת גן, בן חֵני וגיא, לוחם בסיירת גבעתי. שי, דוד של רועי וולף ספד לו: "קשה לי לדבר על רועי בזמן עבר, רועי היה ילד טוטאלי. קדם של בחור. מאמינים שהוא לא נפל לחינם. הוא ידע לאן הוא הולך. בחר ללכת לסיירת בגבעתי. ביום השבת הנוראי הזה הוא היה עם חברים וכבר בבוקר הם קפצו ונלחמו בנחל עוז ונתנו כל מה שהם יכולים כדי להגן על המולדת".

סמ״ר רועי וולף, נפל בקרב בצפון רצועת עזה (צילום: דובר צה"ל)
סמ״ר רועי וולף, נפל בקרב בצפון רצועת עזה | צילום: דובר צה"ל

ראש הממשלה בנימין נתניהו כתב:

"אנחנו במלחמה קשה. זאת תהיה מלחמה ארוכה. יש לנו בה הישגים חשובים, אבל גם אבדות כואבות. אנחנו יודעים – כל חייל שלנו הוא עולם ומלואו. עם ישראל כולו מחבק אתכן, המשפחות, מעומק ליבנו. כולנו אתכן בשעת יגונכם הכבד. חיילינו נפלו במלחמה שאין צודקת ממנה, המלחמה על הבית. אני מבטיח לכם אזרחי ישראל: נשלים את המלאכה – נמשיך עד לניצחון".

שר הביטחון יואב גלנט כתב:

ראש הממשלה לשעבר יאיר לפיד כתב: 

שי, דודו של רועי וולף ז"ל, סיפר על אחיינו שנפל: 

"קשה לי לדבר על רועי בזמן עבר, רועי היה ילד טוטלי. קסם של בחור. מאמינים שהוא לא נפל לחינם. הוא ידע לאן הוא הולך. בחר ללכת לסיירת בגבעתי. ביום השבת הנוראי הזה הוא היה עם חברים וכבר בבוקר הם קפצו ונלחמו בנחל עוז ונתנו כל מה שהם יכולים כדי להגן על המולדת".