חוליית מחבלים חדרה היום (שני) לשטח ישראל מגבול הצפון - וחוסלה בידי כוחות צה"ל זמן קצר לאחר מכן. במהלך ההיתקלות נפצעו 7 ישראלים: אחד אנוש, אחד קשה, שלושה בינוני ושניים קל. בתגובה, תקף צה"ל מטרות בלבנון, בהן עמדת תצפית של חיזבאללה שהושמדה באמצעות טנקים. הג'יהאד האיסלאמי קיבל אחריות לחדירה. על פי דיווח בסוכנות הידיעות רויטרס, בתקיפה הישראלית בדרום לבנון נהרגו 3 אנשי חיזבאללה. נשלל החשד לחדירה נוספת.

התגובה של צה"ל - והנחיית פיקוד העורף

בעקבות מתקפת התגובה של צה"ל בגבול - תושבי יישובי האזור הונחו להישאר בתוך המרחבים המוגנים עד להודעה חדשה. "פיקוד העורף מרחיב דרמטית את ההוראות לצפון: בעקבות מתקפה רחבת היקף, על תושבי היישובים אביבים, אדמית, ברעם, ג'ורדיח, א נוואקיר, דוב"ב, דישון, דפנה, זרעית, חניתה, טוליפ, יובל, יפתח, יראון, מטולה, מלכיה, מנרה, מעיין ברוך, מרגליות, משגב עם, מתת, נטועה, עג'ר, עראמשה, ראש הנקרה, שומרה, שלומי ושתולה להיכנס לממ"ד, ממ"ק או מקלט ולשהות בו עד להודעה חדשה".

ישראל במלחמה - סיקור N12

לפי הודעת דובר צה"ל, כוחות של הצבא כיתרו את המחבלים שפרצו את הגדר סביב השעה 15:15 - ולאחר מכן חיסלו אותם. מסוקי קרב תקפו את האזור שבו אירעה התקרית; סריקות מתבצעות במרחב.

מפה, לבנון (עיבוד: google maps)
מפה, לבנון | עיבוד: google maps

עוד נמסר מדובר צה"ל כי זוהו שני שיגורים של פצצות מרגמה לעבר שטח ישראל - אחד מהם נפל בשטח לבנון. אין נפגעים מהירי. קודם לכן דווח על רקטה אחת שנורתה מלבנון והתפוצצה בשטח פתוח בגליל העליון.

לאחר התקרית, בכירים בחיזבאללה הכחישו בכלי תקשורת לבנוניים: אין אמת בכך שאנשינו התעמתו עם חיילים ישראלים או שביצענו חדירה לשטח הישראלי.