בני המשפחה של החטופים שחולצו ביום שבת שוהים לצידם כל העת בבתי החולים. בין היתר, הם שומעים מהם על החודשים הארוכים בשבי ונחשפים לתנאים הקשים שבהם הוחזקו. אלמוג מאיר ג'אן, שלומי זיו ואנדרי קוזלוב הוחזקו יחד באותה דירה, ולדברי בני משפחותיהם נוצר ביניהם קשר חזק מאוד. אמש (ראשון), פרסמנו חלק מהדברים שסיפר אלמוג מאיר ג'אן למשפחתו על שמונת חודשי השבי, ועל רגעי החילוץ הנועז.

"בכל תקופת השבי הייתי יחד עם אנדרי ושלומי באותו החדר", סיפר אלמוג. "לפעמים המחבלים התעמרו בנו אבל אנחנו נשארנו חזקים ותמכנו מאוד אחד בשני. אנחנו מאוד מאוחדים", הוא הוסיף. עוד סיפר אלמוג שלפעמים השלושה בישלו לעצמם ואף הצליחו לעשות פעילות גופנית.

מבצע "ארנון" - סיקור N12

על מה שקורה בארץ, סיפר אלמוג: "ראינו את העצרת בכיכר החטופים יום לפני יום השואה, ושם ראיתי את התמונה שלי תלויה. המחבלים עידכנו אותנו על האירועים, ידענו על ההפגנות והעצרות וגם על המחלוקת סביב חוק הגיוס. בשבי ניהלתי יומן, סוג של לוח שנה שבו ספרתי את הימים, כך ידעתי שאימא מציינת היום את יום הולדתה".

אלמוג דיבר על רגעי החילוץ הדרמטי, וציין כי לילה לפני עוד הספיק להסתפר ולהתגלח: "כשכוחות צה"ל הגיעו לחלץ אותנו גם אנחנו וגם המחבלים ישנו. שמענו את הכוחות ולא האמנו בהתחלה. בזמן החילוץ לא הפסיקו לירות עלינו מכל הכיוונים, וכשיצאנו נתקענו עם הרכב פעמיים וזה היה מאוד מלחיץ".

ביום שבת חולצו שלושת החטופים מדירה אחת, והחטופה נועה ארגמני חולצה מדירה אחרת. הם חולצו במבצע משותף של צה"ל, שב"כ ומשטרת ישראל, במהלכו פשטו הלוחמים תחת אש על שני מבנים שונים שממוקמים בלב נוסיראת שבמרכז רצועת עזה. במהלך המבצע ההירואי, נפל פקד ארנון זמורה, מפקד ולוחם בימ"מ.