גיבור ישראל: היום (שבת) הותר לפרסום כי פקד ארנון זמורה ז״ל, מפקד ולוחם בימ"מ נפל במבצע החזרת החטופים נעה ארגמני, אלמוג מאיר ג'אן, שלומי זיו ואנדרי קוזלוב. זמורה, בן 36 במותו והתגורר בשדה דוד שליד שדרות, הותיר אחריו אישה ושני ילדים. הוא נפצע אנוש במהלך המבצע שהתקיים בלב מחנה נוסיראת שבמרכז הרצועה, פונה לבית חולים בארץ ושם נפטר מפצעיו. הלוויתו תתקיים מחר, בשעה 16:00 בחלקה המשטרתית בהר הרצל. משפחתו תשב שבעה ברחוב אופל 23, מבשרת ציון.

בכירים במערכת הביטחון הודיעו כי ישנו את שם מבצע החילוץ ל"מבצע ארנון", על שמו של פקד ארנון זמורה ז"ל. זמורה היה מפקד הצוות בימ"מ שמנע את הפלישה ליד מרדכי ב-7 באוקטובר. הצוות לחם וביצע חבירה לכיתת כוננות בקיבוץ יד מרדכי בהגנה על הקיבוץ. זמורה וצוותו בלמו את המחבלים ובכך הצילו את הקיבוץ ב-7 באוקטובר - לאחר שהרגו 37 ממחבלי הנוחבה שפרצו לשטח הארץ.

ממשפחתו של ארנון נמסר: "אנחנו כואבים מאוד את נפילתו של ארנון האהוב והטוב שלנו, איש משפחה עוטף, אבא מסור ועדין, בן זוג אהוב ואוהב וחבר בלתי רגיל. ארנון היה לוחם מוערך, קשוב כל כך לחבריו ליחידה וגם לבני ובנות משפחותיהם. איש ערכים עם לב ענק שהאמין בכל ליבו במשימת הגנת עם ישראל, אותה ביצע במסירות ובמקצועיות אדירה. על גבורתו של ארנון הצנוע והעניו שמענו בעיקר ממי שפגשו אותו ולחמו לצידו, ועוד נשמע. ארנון היה איש ספר ושיחה, ניגן בגיטרה, תכנן להתחיל ללמוד לתואר שני, אהב את החיים ואת אהוביו. הניח אחריו אישה ושני ילדים ואוהבים רבים אשר ימשיכו לשאת בליבם את האור המיוחד שהאיר".

פקד ארנון זמורה ז"ל (צילום: דובר צה"ל)
שבלם את מחבלי הנוחבה ב-7 באוקטובר והציל את קיבוץ יד מרדכי, ארנון זמורה ז"ל | צילום: דובר צה"ל

מפקד מג"ב בריק יצחק, שתחתיו פועלת יחידת הימ"מ, אמר כי "לוחמי הימ"מ - היחידה המיוחדת ללחימה בטרור של משמר הגבול, פעלו הבוקר בשטח רצועת עזה להשבתם של ארבעת החטופים הביתה. היחידה פעלה בזכות מודיעין איכותי ולאחר תכנון מבצעי מוקפד ויסודי שאפשר את הצלחת המבצע יחד עם שב"כ וצה"ל. לוחמי היחידה, שבלמו את מתקפת הטרור ב-7 באוקטובר ולפני מספר חודשים חילצו חטופים חיים ברפיח, עשו זאת שוב הבוקר - במקצועיות, בנחישות, תוך סיכון חייהם". 

נועה ארגמני בשיחה עם הנשיא הרצוג
נעה ארגמני משוחחת עם נשיא המדינה הרצוג לאחר חילוצה

ראש הממשלה נתניהו ספד לזמורה ז"ל בהצהרה מיוחדת בבית החולים שיבא: "מדובר במבצע מאד מסוכן, ההבדל בין הצלחה לכישלון היה כחוט השערה - הוא כרוך בכאב גדול: אני יודע מה חווה משפחתו של ארנון זמורה ז"ל, ואני יודע איזו תהילת עולם תהיה למשפחתו". 

פקד ארנון זמורה ז"ל (צילום: דובר צה"ל)
פקד ארנון זמורה ז"ל | צילום: דובר צה"ל

מפקד הימ"מ המשיך וספד לזמורה ז"ל: "ברגשות מעורבים, אנו מבשרים שחולצו ארבעה חטופים בחיים, אך גם נפל מפקד צוות בימ"מ - פקד ארנון זמורה ז"ל במהלך הלחימה למול המחבלים. ארנון ז"ל, התגורר בשדה דוד, בגיל 36, נשוי ואב לשניים, היה מהלוחמים שלחמו בגבורה עילאית ב-7 באוקטובר, בין היתר ביד מרדכי בקרב בו נבלמו עשרות מחבלים מלהתקדם צפונה, ובמבצעים נוספים רבים לסיכול טרור, ובפעילותיו, הגן על מדינת ישראל. בשם משמר הגבול, אני משתתף בצער המשפחה. מג"ב ילווה את משפחתו לעד". 

מפכ"ל המשטרה רנ"צ יעקב שבתאי התייחס למבצע החילוץ וספד לזמורה: "הלב מתמלא גאווה נוכח פעולת החילוץ ההירואית בה פעלו בגבורה עילאית כוחות הביטחון, התבשרנו על פטירתו של לוחם הימ"מ ארנון זמורה ז"ל מפקד ולוחם עז נפש, לוחם אשר בגופו השלים את המשימה לשחרור החטופים ולהחזירם לחיק משפחתם".

פקד ארנון זמורה ז״ל (צילום: דוברות המשטרה)
פקד ארנון זמורה שנפצע במהלך המבצע ההירואי לחילוץ החטופים | צילום: דוברות המשטרה

שבתאי המשיך וסיפר על גבורתו של זמורה ז"ל: "במבצע החילוץ הפגין ארנון ז"ל אומץ לב, נחישות, מסירות והקרבה שייחקקו בספרי הגבורה של עמנו. חרף המאמצים הרפואיים נקבע מותו בבית החולים. בשם משטרת ישראל אני מבקש להביע תנחומים למשפחתו של גיבור ישראל, יהי זכרו ברוך. אשרי העם שזכה במפקדים ולוחמים עזי הנפש אשר חילצו לאחר שמונת חודשי תופת את ארבעת החטופים".

"החטופים חולצו במבצע משותף של צה"ל, שב"כ ומשטרת ישראל", סיפר דובר צה"ל, תת-אלוף דניאל הגרי בהצהרה מיוחדת. "מבצע נועז באור יום, במהלכו פשטו הלוחמים על שני מבנים שונים בלב רצועת עזה. הם חילצו תחת אש את ארבעת החטופים ותקפו איומים על כוחותינו במרחב. המודיעין למבצע הזה היה מורכב מאוד להשגה".

פקד ארנון זמורה ז"ל (צילום: דובר צה"ל)
"הוא ומשפחתו יזכו לתהילת עולם", ארנון זמורה ז"ל | צילום: דובר צה"ל

הגרי הוסיף כי "במבצע השתתפו מאות לוחמים של שב"כ, ימ"מ, אוגדה 98, חטיבת הצנחנים וחטיבה 7. הלוחמים פעלו במקצועיות ובאומץ לב, בהם גם לוחם ימ"מ שנפצע קשה". בזמן שנלחם זמורה ז"ל על חייו, הגרי אמר כי "אנחנו מתפללים לשלומו, המבצע הזה היה תוך נטילת סיכונים גדולים מאוד". כמה שעות לאחר מכן הותר לפרסום כי נפל.