20:48 - לוחמי צה״ל מצאו תיעוד של דפנה אליקים בת ה-8, שצולם בעת שהייתה בשבי חמאס

דובר צה״ל פרסם סרטון שנמצא על ידי כוחות צה״ל ברצועת עזה, בו מתועדת אלה אליקים בת ה-8 על ידי מחבלי חמאס בזמן שהייתה בשבי.

20:43 - רה״מ נשאל בישיבתו עם ראשי הרשויות בצפון: ״איך מחזירים את התושבים?״

הסתיימה פגישת ראשי הרשויות בצפון עם רה״מ נתניהו. כתב N12 בצפון, אדר גיציס, עודכן כי  במהלך הפגישה, ראש הממשלה נתניהו נשאל ״איך מחזירים את התושבים המפונים?״. רה״מ השיב: ״יש לי תוכנית סדורה להחזיר את התושבים עם ביטחון מלא״. עם זאת, נתניהו סירב לפרוס את תוכניתו עבור ראשי הרשויות אבל הבטיח: ״הצפון ישגשג״.

גבי נעמן, ראש מועצת שלומי מסר ל-N12: ״סיימנו כרגע. היה דיון מאוד סוער, רה״מ שמע את טענותינו. ראש הממשלה קיבל החלטה שביום רביעי תובא החלטת ממשלה שמוסכמת על כל הצדדים. ממש בשעה זו מנכ״ל ראש הממשלה יושב עם מנכ״ל משרד האוצר, והמטרה היא שההסכם יבוא על פתרונו עוד הלילה״.
 
בהודעה רשמית שפרסמה לשכת רה״מ, נתניהו סירב לנקוב בתאריך חזרת התושבים לבתיהם: ״אני לא הולך להגיד לחיזבאללה מה אנחנו הולכים לעשות. אני לא משתף אויב מושבע שלנו בתאריכים ואיך בדיוק נעשה את זה. בתחבולות תעשה לך שלום וביטחון, אבל גם מלחמה. אנחנו מחויבים להחזיר את הביטחון, ואנחנו נעשה את זה. כרגע נפתור את הדברים שהעלתם. אם נעמוד בכל הדברים האלה הצפון יפרח, זה הולך לקרות בדרום וזה יקרה גם בצפון״.
 
רה״מ נתניהו בפגישה עם ראשי הרשויות בצפון (צילום: קובי גדעון , לע"מ)
רה״מ נתניהו בפגישה עם ראשי הרשויות בצפון | צילום: קובי גדעון , לע"מ
 

19:29 - גלנט בבסיס 8200: "אנחנו יודעים איך האויב חושב ואיפה נמצאים הבכירים - ואנחנו מסכלים אותם"

שר הביטחון יואב גלנט, הגיע לביקור באחד מבסיסי יחידת 8200 בדרום הארץ. בהודעה שפרסם, הוא התייחס לתמרון הקרקעי של צה״ל ברפיח, וכתב: ״אנחנו התחלנו לסגור את הברזים של חמאס בדרום הרצועה והפעולה הזאת תימשך. אנחנו בתהליך ואנחנו רואים את ההשפעה של העניין״.

למרות שישראל לא הצליחה לחסל את רוב הצמרת המדינית והצבאית של חמאס במשך שבעת חודשי המלחמה, השר גלנט שיבח בהודעתו את התפקוד של קהיליית המודיעין: "בזכות הפעולות שלכם, ושל גורמים נוספים באמ"ן ובמודיעין הישראלי, אנחנו יודעים בהרבה מאוד מקרים איך האויב חושב, איך האויב נערך, איפה נמצאים הבכירים שלו ואנחנו מסכלים אותם, וגם עושים מבצעים רגישים כמו שחרור חטופים".

19:27 - חשד לחדירת כלי טיס עוין לקריית שמונה והסביבה 

אזעקות הופעלו בקריית שמונה, משגב עם, בית הלל, כפר יובל, מרגליות, מנרה, מעיין ברוך, כפר גלעדי, מטולה ותל חי.

18ֿ:13 - הותר לפרסום: רס"ן גל שבת, מ"פ בצנחנים, מת מפצעיו בבית החולים לאחר שנפצע ברצועה

רס״ן גל שבת, בן 24 מהיישוב קציר, מ״פ חץ בגדוד 202 של הצנחנים, נפטר מפצעיו לאחר שנפצע קשה לפני ארבעה ימים בהיתקלות עם מחבלים בצפון רצועת עזה.

רס"ן גל שבת ז"ל (צילום: דובר צה"ל)
רס"ן גל שבת ז"ל | צילום: דובר צה"ל

16:45 - חשד לחדירת כלי טיס עוין לגליל העליון

אזעקות הופעלו בג'ש (גוש חלב), ריחאנייה, כרם בן זמרה, ברעם, עלמה, יראון, דלתון ואביבים.

16:37 - דובר צה"ל: מטוסי קרב תקפו מבנה בדרום לבנון, שבו שהו מחבלים

מטוסי קרב של חיל האוויר תקפו מבנה צבאי במרחב מרון א-ראס שבדרום לבנון, שבו מחבלים של חיזבאללה - כך עדכן דובר צה״ל. מוקדם יותר, זוהו כעשרה שיגורים חוצים משטח לבנון לאזור מלכיה והר דב. לא היו נפגעים וצה״ל תקף את מקורות הירי.

14:29 - צה"ל מודיע: בין המחבלים שחוסלו אתמול - שני מפקדים שנערכו לפיגוע ברפיח וגורם מוביל במחלקת האספקה של חמאס

המחבל עזמי אבו-דקה, פעיל חמאס ששימש כגורם מוביל במחלקת האספקה של ארגון הטרור וקידם העברת אמצעי לחימה וכספים שמיועדים לטרור ברצועה, חוסל אתמול ע"י כלי טיס של חיל האוויר. במקביל עדכנו בצה"ל על עשרות מטרות שהותקפו אתמול ברצועת עזה, שבאחת מהן חוסלו שני מפקדים בדרג הטקטי של חמאס שנערכו לפגוע בכוחותינו במרחב רפיח.

12:41 - סמוטריץ' קורא להכניס כוחות ללבנון: "ליצור רצועת ביטחון בדרום המדינה"

יו"ר הציונות הדתית ושר האוצר בצלאל סמוטריץ' קרא להציב אולטימטום לחיזבאללה, ואם לא ייענה להקים "רצועת ביטחון" בדרום לבנון במטרה "לנצח את נסראללה". לדבריו, על ישראל לפתוח במלחמת מגן בתוך שטח לבנון ולכבוש את דרומה על מנת להישאר שם. במענה על שאלות עיתונאים הוסיף: "אנחנו בדרך למלחמה, זה בלתי נמנע".

11:55 - אזעקות בקריית שמונה והסביבה

בעקבות חשד לחדירת כלי טיס עוין, הופעלו התרעות ביישובים רבים בגליל העליון.

11:29 - ניסיון פיגוע סמוך לאבו דיס: לוחמי מג"ב נטרלו את המחבל

המשטרה הודיעה על סיכול פיגוע דקירה במחסום "הקיוסק": מחבל שלף חפץ חד, והחל בריצה לכיוון הלוחמים. הם הגיבו בירי ונטרלו אותו. עוד נמסר כי אין נפגעים מלבד המחבל.

10:34 - אזעקות נוספות בגליל העליון

בעקבות חשד לחדירת כלי טיס עוין, התרעה הופעלה באביבים, יראון וברעם. כעבור זמן קצר הודיעו בפיקוד העורף שהאירוע הסתיים.

10:05 - ירי רקטות וטילים וחשד לחדירת כלי טיס עוין: אזעקות בגליל העליון

רקטה אחת נפלה במרחב יפתח, לא ידוע על נפגעים או נזק.

09:37 - דיווחים בעזה: בכיר במשטרת חמאס חוסל מהאוויר במרכז הרצועה

ברצועה מדווחים כי זאהר חאמד אל-חולי, בכיר במשטרת חמאס בדיר אל-בלח שבמרכז הרצועה, חוסל בתקיפה שבוצעה בידי כטב"ם.

09:02 - צבע אדום בעוטף עזה: רקטה יורטה מעל שדרות, אין נפגעים או נזק

התרעה הופעלה בשדרות, איבים וניר עם. בעיריית שדרות עדכנו כי שיגור אחד יורט בהצלחה

08:15 - לראשונה אחרי 4 חודשים: רה"מ נתניהו ייפגש עם ראשי רשויות בצפון

הפגישה צפויה להתקיים הערב בירושלים בשעה 18:00. גבי נעמן, ראש מועצת שלומי, התייחס לפגישה בשיחה עם N12: "אחרי ארבעה חודשים, ראש הממשלה הזמין אותנו למפגש שבו נדון על המצב הביטחוני בתקווה לקבל אופק שייתן תשובות לאן פני הצפון, ומה צפויה הממשלה להוביל בקרוב בכל הנוגע למאבק נגד חיזבאללה וההשלכות על התושבים".

06:30 - צבע אדום הופעל בכפר עזה שבעוטף, עד כה לא דווח על נפילות או נזק

05:58 - הותרו לפרסום שמותיהם של שני חללי צה"ל שנפלו בקרבות בדרום רצועת עזה, 4 נפצעו

דובר צה"ל הודיע הבוקר על נפילתם של שני לוחמי סיירת גבעתי: סמ"ר נחמן מאיר חיים וקנין, בן 20 מאילת, וסמ"ר נועם בטאן, בן 20 ממושב יד רמב"ם. הודעה נמסרה למשפחותיהם. השניים נפלו מפיצוץ מטען בפיר, מזרחית לרפיח. 

נועם בטאן ז"ל (צילום: ללא, דובר צה"ל)
נועם בטאן ז"ל | צילום: ללא, דובר צה"ל
סמ"ר נחמן מאיר חיים וקנין ז"ל
סמ"ר נחמן מאיר חיים וקנין ז"ל

כמו כן, בתקרית שבה נהרגו שני הלוחמים, נפצעו קשה קצין לוחם ושני לוחמים נוספים מסיירת גבעתי. בנוסף, לוחם מילואים בהנדסה נפצע קשה בתקרית אחרת בדרום הרצועה.

באילת ספדו לנחמן וקנין: "מטובי בניה של העיר, קדוש ישראל". 

 02:30 - צבא ארה"ב חושף: תמונות חדשות מחיבור המזח הצף בעזה

22:48 - עימותים אלימים בהפגנה בת"א למען החזרת החטופים - אב שכול טען שהותקף בידי פעיל ימין, ופונה לבי"ח

בתום ההפגנה, כשהמשטרה חסמה את צומת עזריאלי ואת איילון, כמה מהמפגינים החלו לרדת אל הכביש וחלקם עוכבו למעצר בידי המשטרה. גדי קדם, שבתו, חתנו ושלושת נכדיו נרצחו ב-7 באוקטובר, טען: הותקפתי בידי פעיל ימין בת"א. עם זאת, פעילי ימין טענו כי הם אלה שבכלל הותקפו בידיו, ופונה לבי"ח. ראש האופוזיציה לפיד בהפגנה, מסר: "אני נשבע, הממשלה הזו תיפול". שגרירי ארה"ב, בריטניה וגרמניה נאמו בעצרת של מטה החטופים ברחבת המוזיאון.

19:10 - צה"ל: 10 שיגורים לגליל המערבי, מטוסי קרב תקפו בדרום לבנון

בהמשך להתרעות על חדירת כלי טיס עוין בגבול הצפון, עדכן דובר צה"ל כי "האירועים הסתיימו" וכי לא דווח על נפגעים או נזק. בצה"ל אישרו כי כטב"ם נפץ נפל באזור קיבוץ יפתח שבאצבע הגליל, לא היו נפגעים. בנוסף, זוהו 10 שיגורים לעבר הגליל המערבי, חלקם נפלו בשטחים פתוחים, לא היו נפגעים. דובר צה"ל ציין בנוסף כי מטוסי קרב תקפו מוקדם יותר תשתיות טרור ומבנים צבאיים של חיזבאללה באזורים עייתא א-שעב, אל עדייסא, עיתרון ורמיה שבדרום לבנון.

18:52 - אזעקות בגליל העליון

18:20 - קרובי חטופים מחוץ לקריה: "נתניהו תוקע מקלות במשא ומתן משיקולים פוליטיים"

יממה אחרי השבת גופותיהם של יצחק גלרנטר, שני לוק ועמית בוסיקלה, ועל רקע המבוי הסתום במגעים לעסקה מול חמאס, מסרו נציגי משפחות חטופים הצהרה לתקשורת בשער בגין בבסיס הקריה בתל אביב. עינב מוזס אורבך, כלתו של גדי מוזס השבוי ברצועת עזה, תקפה את ראש הממשלה בנימין נתניהו: "ממשלתו ויתרה על החטופים. דמם על ידי נתניהו וכל מי שמשתף איתו פעולה. זה פשע נגד אזרחים. הדרך היחידה להציל את כל החטופים היא באמצעות הפסקת המלחמה כחלק מחתימה על מתווה כולל לעסקה. ישראל מסוגלת להתמודד עם זה ביטחונית. חברי קבינט המלחמה - עצרו את הרחבת הפעולה ברפיח, ותביאו עסקה עכשיו".

_OBJ

יהודה כהן, אביו של נמרוד כהן: "אנחנו אומרים לקבינט המלחמה: חייבים להחזיר את כולם עכשיו. חייבים להציל מיידית את כל החטופים שעדיין בחיים ולהביא לקבר ישראל את החללים. הדרך היחידה לעשות זאת היא באמצעות עסקה. שמענו את דבריו הברורים של שר הביטחון יואב גלנט על סירובו השיטתי של נתניהו לקדם תוכנית ליום שאחרי הכוללת חלופה שלטונית לחמאס. כשנתניהו לא מקדם את החלפת שלטון החמאס, הוא מחזק את חמאס כפי שחיזק אותו כל השנים".

יפעת קלדרון, בת דודו של עופר קלדרון: "עצם הכניסה לרפיח מסכן את חיי החטופים, ומסכן עסקה שתחזיר אותם. העמקת הפעולה והסירוב של נתניהו לקדם תוכנית ליום שאחרי הם עדות להפקרה: ממשלת נתניהו לא תוכל יותר לטעון שמטרות המלחמה - החזרת החטופים ומיטוט חמאס - משתלבות זו בזו. הרחבת הפעולה ברפיח משמעותה הפקרת חטופים חיים".

עינב צנגאוקר, אימו של החטוף מתן צנגאוקר, פנתה לשרי המחנה הממלכתי בני גנץ וגדי איזנקוט: "נכנסתם לממשלה כדי להציל חיים, והנה, שבוע שלם לא דיברתם בישיבות הקבינט על החטופים. שמונה דקות הקדשתם לזה שלשום והמשך הדיון נקבע רק להערב. זאת בזמן שבני משפחותינו עוברים בשבי אונס, רעב והתעללות. מדוע אתם ממשיכים לאפשר לנתניהו לטרפד את המשא ומתן לעסקה? מדוע אינכם יוצאים לציבור, כפי שגלנט עשה? ומדוע תמכתם בכניסה לרפיח, כשאתם יודעים שזה מסכן עסקת חטופים ואת החטופים עצמם? אתם מנרמלים את ההפקרה ומשתפים איתה פעולה. אתם מספרים לעצמכם שאתם משפיעים, אבל במבחן התוצאה החטופים לא כאן, ואנחנו מקבלים רק ארונות. חובתכם המוסרית היא להזיז בדחיפות את נתניהו מהשלטון, כי הוא מפקיר את החטופים למותם".