צה"ל ממשיך את הפשיטה על שכונת זייתון בעיר עזה, שהחלה בשבועות האחרונים, ושבמסגרתה כבר חוסלו עשרות מחבלים. הכוחות ממשיכים לפעול במרחב, להשמיד תשתיות טרור, ובפרט מבנים ממולכדים ופירים שמובילים למערכת תת-קרקע. בצבא פרסמו היום (חמישי) תיעוד מהשמדת תשתיות הטרור הללו במרחב השכונה.

מי שבעיקר פועל במרחב זייתון הוא צוות הקרב של גדוד צבר של גבעתי. מלבד איתור פירים והשמדת מבנים ממולכדים, הלוחמים השמידו משגרים שמהם נורו רקטות לעבר יישובי העוטף ומשגרים עם רקטות מוכנות לשיגור.

פיר שאותר במרחב (צילום: דובר צה"ל)
פיר שאיתרו הכוחות בזייתון | צילום: דובר צה"ל
השמדת מבנים ממולכדים ותשתיות טרור של החמאס (צילום: דובר צה"ל)
השמדת מבנים ממולכדים ותשתיות טרור של חמאס בזייתון | צילום: דובר צה"ל

בצה"ל ציינו כי במהלך ההתקפה הגדודית במרחב, נפלו מפקד פלוגה בגדוד צבר של גבעתי, קצין לוחם בשלדג, רב-סרן יפתח שחר ז"ל ומפקד מחלקה בגדוד 'צבר', סרן איתי סייף ז"ל שהובילו את לחימת הגדוד באומץ ובמקצועיות. במהלך ההתקפה נפצעו לוחמים נוספים.

סרן איתי סייף ז''ל, רס''ן יפתח שחר ז''ל (צילום: דובר צה"ל)
מימין לשמאל: סרן איתי סייף ז"ל ורס"ן יפתח שחר ז"ל שנפלו בפשיטה על זייתון | צילום: דובר צה"ל

לפני קצת יותר משבוע פרסמנו לראשונה במהדורה המרכזית כי צה"ל החל בניקוי שכונת זייתון שבעיר עזה ממחבלי חמאס כדי שישראל תוכל להוציא לפועל פיילוט, במסגרתו אזרח עזתי ינהל את השכונה במקום חמאס. מטרת ישראל היא שאותם גורמים מקומיים ישלטו בקבלת הסיוע ההומניטרי ויחלקו אותו לתושבים כדי לייצר אלטרנטיבה לארגון הטרור הרצחני בצפון הרצועה. האתגר: לאבטח את המרחב - ולמנוע מחמאס "להפריע".

שכונת זייתון
שכונת זייתון