בסרטון הדרמטי שפרסם הערב (שני) דובר צה"ל מתועדים בני משפחת ביבס בשעה הראשונה לאחר שנחטפו ב-7.10. נראית בו האם שירי ביבס מסוככת על שני בניה כפיר ואריאל במוצב חמאס שממזרח לח'אן יונס, כשלאחר מכן מובלים השלושה בכוח לרכב, כשהם מוקפים במחבלים רבים, ונעלמים. מאז למעשה לא ידוע מה עלה בגורלם של האם ושני ילדיה הקטנים. 

בישראל עשו מאמצים רבים לשפוך אור על גורל החטופים, ובהם משפחת ביבס, אבל כשהתקבל הסרטון התלבטו אם לפרסמו, בשל הציפיות שהוא יוצר בציבור. ובכל זאת הוחלט לפרסם את הסרטון לאור בקשת המשפחה.

בבסיס ההחלטה אם לפרסמו נמצאים החשש והדאגה הרבה למצבם של השלושה. בסרטון רואים איך בקור רוח מכסים המחבלים את שירי ביבס בבד וכיצד נעלמים לאט-לאט היא ושני בניה מתיעוד המצלמות. מעבר לכך אין מידע על מצבם.

עם פרסום הסרטון הודו בצה"ל, שוב, שיש חשש לשלומם, ובכל זאת, יש חשיבות לפרסום הסרטון. בישראל מקווים שהתיעוד יהדהד את מצבם בעולם וישמש מנוף לחץ על הקהילה הבין-לאומית שעשוי להביא את חמאס לשחרר חטופים במסגרת עסקה.

התיעוד הוא תוצאה של המאמץ המודיעיני להגיע לכל מצלמה ולכל מחשב כדי לעלות על העקבות של בני משפחת ביבס ולנסות בדרך כלשהי לעשות מהלכים שישיבו את החטופים הביתה. ולמרות שידוע כי הסרטון שמתועד מכמה מצלמות אבטחה נלקח מחוות שרתים, ההגעה לכל תיעוד או מידע רלוונטי היא תהליך קשה ומסובך.

למערכת הביטחון אין מספיק מידע איפה בדיוק הוחזקו בני המשפחה אחרי שנעלמו מהמצלמות, וכלל לא בטוח כמה ערך מודיעיני יש לתמונות 4 חודשים אחרי שצולמו. כל זה מצטרף לטענה של הארגון שחטף את שירי ביבס והילדים, גדודי אל-מוג'אהדין - ארגון טרור קיקיוני הכפוף לחמאס - שטוען כי הקשר עם משפחת ביבס נותק.