בסרטון שאותר בימים האחרונים בדרום רצועת עזה שצה"ל פרסם הערב (שני) באישור המשפחה, נראו שירי ביבס וילדיה אריאל וכפיר בחיים ביום הראשון של המלחמה. שירי נראתה מחזיקה את בנה כפיר ומועברת לרכב.

 

 

דובר צה"ל מסר כי שירי ביבס וילדיה כפיר ואריאל נלקחו למוצב של ארגון הטרור חמאס במזרח ח'אן יונס. "הם מכריחים אותה להתעטף בבד", אמר והוסיף כי "ירדן ביבס נחטף בידי חמאס והופרד ממשפחתו". עוד אמר דובר צה"ל: "אנחנו חוששים ודואגים מאוד למצבם של שירי והילדים. לא ננוח ולא נשקוט עד שנחזיר אותם הביתה. שוחחתי עם המשפחה, אני מבקש לכבד את רצונה לפרטיות בשעות הקרובות".

תיעוד של משפחת ביבס מהשבי
תיעוד של משפחת ביבס מהשבי

הסרטון כאמור אותר לאחרונה בדרום הרצועה, ייתכן שבמנהרה בח'אן יונס או במקום מסתור, ובו נראו בחיים בני משפחת ביבס ביום 7 באוקטובר.

תיעוד של משפחת ביבס מהשבי
תיעוד של משפחת ביבס מהשבי
תיעוד של משפחת ביבס מהשבי
תיעוד של משפחת ביבס מהשבי

משפחת ביבס הגיבה לאחר פרסום הסרטון: "הסרטונים האלה קורעים את ליבנו. לראות את שירי, ירדן, אריאל וכפיר שנחטפו מביתם בניר עוז בתופת הזו זה בלתי נסבל ולא אנושי. לחטוף ילדים זהו פשע נגד האנושות ופשע מלחמה. אריאל וכפיר הם קורבנות של רוע מפלצתי. המשפחה שלנו הפכה כולה לבני ערובה ביחד עם כל החטופים".

"אנחנו קוראים קריאה נואשת לכל מקבלי ההחלטות בארץ ובעולם הנוגעים במשא ומתן: תחזירו אותם הביתה עכשיו. תבהירו לחמאס שחטיפת ילדים זה מחוץ למשחק", המשיכה משפחת ביבס. "תשימו את הילדים האלה כתנאי ראשון בכל עסקה. אנחנו מבקשים להודות לציבור בישראל וברחבי העולם שתומך בנו ומבקשים להמשיך במאבק לחזרתם הביתה. חמאס הוא האחראי הבלעדי לשלומם של שירי, אריאל וכפיר".

בקיבוץ ניר עוז מסרו: "הסרטון הוא עדות נוספת לכך ששירי וילדיה הקטנים אריאל וכפיר, יחד עם הבעל והאב ירדן, נחטפו בעודם בחיים מביתם בקיבוץ ניר עוז. ההחזקה של כפיר ביבס בשבי חמאס, החטוף הצעיר ביותר, שמה את כולנו כבני ערובה עד להשבת כל החטופים ואנו קוראים לפעולה מיידית של מדינת ישראל להחזירם בשלום הביתה".

רה"מ נתניהו הגיב: ""הסרטון שבו אנחנו רואים את משפחת ביבס בעזה צובט את הלב, ומזכיר לנו עם מי יש לנו עסק - עם חוטפי תינוקות אכזריים. אנחנו נבוא איתם חשבון".

בחודש שעבר בדיוק ציינו יום הולדת שנה לכפיר ביבס, בזמן שהוא בשבי חמאס. כפיר נחטף בגיל 9 חודשים יחד עם כל בני משפחתו מביתם בניר עוז. באירועים שונים ברחבי הארץ ובעולם ציינו אז את התאריך הבלתי נתפס, וילדים ששוחררו מהשבי ציירו לו.