עדכונים שוטפים

23:28 - בלינקן: ההצעה שעל השולחן "חזקה ומשכנעת". חמאס יצטרך לקבל את ההחלטות שלו

מזכיר המדינה האמריקני, אנתוני בלינקן, הגדיר את ההצעה למתווה עסקת החטופים שהושגה בפסגה בפריז כ"חזקה", והוסיף: "חמאס יצטרך לקבל החלטות". עוד אמר בלינקן כי המצב במזרח התיכון הוא "המסוכן ביותר שהיה מאז 1973 לפחות".

22:49 - חמאס דוחה את עסקת החטופים: "לפני הכול - לעצור את המלחמה ולהסיג כוחות מעזה"

לאחר שמשלחת של חמאס ביקרה במטה החזית העממית בביירות - ארגון הטרור הדגיש בהצהרה רשמית: יש לעצור את המלחמה ולהסיג את כוחות צה"ל מעזה - לפני עסקת חליפין על בסיס "כולם תמורת כולם".

בכיר חמאס מוחמד נזאל אמר לערוץ אל-ערבי הקטארי: "אנחנו צפויים למסור בשעות הקרובות עמדה לגבי התוכנית שעלתה בפסגה בפריז - שמבוססת על התפיסות של חמאס. אין לנו בעיה עם הפסקת אש בשלבים, בתנאי שהיא תוביל להפסקת אש קבועה". לכתבה המלאה

21:48 - משפחות החטופים נפגשו עם ראש ממשלת קטאר בוושינגטון

בתום הפגישה מסרו נציגי המשפחות: "בפגישתנו עם א-ת'אני הבהרנו את עמדתנו: על כל הצדדים המעורבים להגיע לעסקה שתחזיר את החטופים הביתה. לאחר 114 ימים, אנחנו יודעים שהתנאים של החטופים שנותרו בשבי הם קשים מנשוא, וזה הזמן להחזירם. אנו מודים לקטאר על מאמציה להגיע לעסקה חדשה".

20:42 - דובר צה"ל: "בח'אן יונס - תופסים מחבלים במנהרות, בצפון עזה - תוקפים במפתיע"

דובר צה"ל, תא"ל דניאל הגרי, התייחס לפעילות הצבא בח'אן יונס ואמר כי "בימים האחרונים, במהלך תמרון תת-קרקעי, באחת מהמנהרות המשמעותיות של חמאס פרצו הלוחמים דלת הדף ומצאו שלושה מחבלים שנכנעו. עצרו גם מחבלים שהיו מעורבים בטבח 7 באוקטובר".

"בשבועות האחרונים מיקדנו את הלחימה במרחב ח'אן יונס", המשיך הגרי. "ח'אן יונס משמשת כבירת חמאס בדרום הרצועה, משתרעת על פני שטח של 54 קמ"ר ותחתיה תשתית מסועפת של עשרות קילומטרים. זה מרחב צפוף הכולל שכונות רבות. תחת החטיבה פעלו ארבעה גדודי חמאס. צה"ל מפרק את המסגרות הצבאיות של גדודי חמאס. פירקנו שניים במזרח ח'אן יונס וכעת פועלים במערב".

הגרי אמר כי מפקדים רבים של חמאס בח'אן יונס חוסלו או נכנעו, והיתר מוציאים לפועל פעולות טרור באופן לא מאורגן. "חיסלנו יותר מ-2,000 מחבלים והשמדנו מפקדות אמצעי לחימה ותשתיות ייצוא. אוגדה 98 נלחמת במרחב עם חי"ר, קומנדו, שריון, הנדסה והשב"כ יחד איתם, כתף אל כתף, בפעולה משולבת מעל הקרקע ובתת-הקרקע במקביל. זוהי שיטת לחימה חדשה בעלת מרכיבים ייחודים וטכנולוגיה מתקדמת".

לדברי הגרי, צה"ל ממשיך במשימות צבאיות לפירוק יתר גדודי חמאס במרחב ונלחם במקביל במרכז הרצועה ובצפונה. "במהלך הלילה יצאה האוגדה להתקפה בשאטי שבצפון הרצועה ובמרחבים נוספים בהפתעה. לאורך ציר החוף, דרך מרכז העיר ועד לבית החולים שיפא, כוח מצפון וכוח מדרום. חוסלו יותר מ-30 מחבלים בלילה בלבד. ממשיכים לפעול שם גם הלילה".

20:25 - אזעקה בקריית שמונה, צה"ל תקף בלבנון

אזעקה נשמעה הערב בקריית שמונה. הפרטים לגבי ההתרעה הזו נבדקים. במקביל, צה"ל הודיע שתקף והשמיד תשתיות טרור בשטח לבנון פחות משעתיים מאז התקיפה האחרונה. מטוסי קרב תקפו מטרות טרור של חיזבאללה בלבנון. "במסגרת התקיפה, הושמדו מספר תשתיות טרור של הארגון לצד עמדת תצפית במרחבים מרכבא, א-טייבה ומרון א-ראס בדרום לבנון", נמסר מצה"ל.

בצה"ל הוסיפו: "בשעות האחרונות זוהו מספר שיגורים שחצו משטח לבנון לעבר צפון הארץ. כוחות צה״ל תקפו את מקורות הירי לצד מרחבים נוספים בשטח לבנון".

19:48 - ארה"ב וצרפת בגינוי רשמי ל"כנס ההתיישבות" ששרים השתתפו בו: "חסר אחריות"

דובר המועצה לביטחון לאומי ג'ון קירבי אמר כי "בבית הלבן מוטרדים מההתבטאויות שנאמרו אמש בכנס בירושלים, וזכו לתמיכה של כמה שרים בממשלת ישראל. ארה"ב לא תומכת בכיבוש ישראלי מחדש של עזה. היינו ברורים, עקביים וחד משמעיים נגד העברה בכפייה של פלסטינים מחוץ לרצועה. הרטוריקה הזו מלהיבה וחסרת אחריות". קירבי הדגיש כי בארה"ב "מצפים מרה"מ נתניהו לעמוד מאחורי דבריו כי ישראל לא מתכוונת לכבוש מחדש את עזה".

גם דובר משרד החוץ הצרפתי הוציא הודעה רשמית וגינה את כנס ה"התיישבות בעזה". "צרפת קוראת לרשויות בישראל לגנות את העמדות שהוצגו בכינוס", בהיר.

בן גביר נואם בכנס "התיישבות בעזה" (צילום: רויטרס)
בן גביר נואם בכנס "התיישבות בעזה" אמש | צילום: רויטרס

19:30 - ראש ממשלת קטאר: חלה התקדמות בשיחות בהשוואה ללפני כמה שבועות

ראש ממשלת קטאר, מוחמד בן עבד א-רחמאן א-ת'אני, אמר במסיבת עיתונאים כי בהשוואה ללפני כמה שבועות - חלה התקדמות בשיחות בין ישראל לחמאס. לדבריו, אתמול הייתה התקדמות לקראת בניית תשתית להמשך המשא ומתן.

עוד אמר ראש ממשלת קטאר: "אנחנו פועלים כדי לגשר על הפערים בין שני הצדדים. לא יכולים לחזות את תגובת חמאס, אבל אנחנו מחויבים להמשיך במאמצים".

ראש הממשלה ושר החוץ של קטאר, מוחמד בן עבד א-רחמאן  (צילום: רויטרס)
ראש ממשלת קטאר מוחמד בן עבד א-רחמאן א-ת'אני, ארכיון | צילום: רויטרס

על ההדלפה של שיחת נתניהו לחדשות 12 אמר ראש הממשלה הקטארי: "אני לא רוצה להגיב על תגובות כאלה, אני לא מצפה לתודה. התפקיד שלנו היה ברור והיינו שקופים עם כולם. התפקיד שלנו הוכיח את עצמו כמוביל לתוצאות, ולא כמשהו שמפזר הצהרות ומנצל אותו לרווח פוליטי".

19:00 - חמאס הופתע, בכירים בורחים ממתחם למתחם: הפשיטה על ח'אן יונס - ותיעוד מתוך המנהרות

צה"ל נמצא בימים אלה בעיצומה של הלחימה בח'אן יונס. ביממות האחרונות, 340 מחבלי חמאס נעצרו, ועד כה חוסלו שם 3,000 מחבלים - שליש מכוחו של חמאס בח'אן יונס. במקביל ללחימה על הקרקע, צה"ל נלחם גם במנהרות ומחסל מתחת לקרקע מאות מחבלים. לכתבה המלאה

בצה"ל מעריכים כי הנהגת חמאס, שככל הנראה מקיפה את עצמה בחטופים, נמצאת בבריחה ובתנועה מתמדת ממתחם תת-קרקעי אחד לאחר, במנהרות בדרום הרצועה. 

18:35 - נתניהו מכחיש שישראל הסכימה לעסקה: "הדיווח כולל תנאים שלא מקובלים עלינו"

לשכת ראש הממשלה בתגובה על הדיווחים שלפיהם ישראל הסכימה לעסקת חטופים שהוצעה בפסגה בפריז: "הדיווחים על העסקה אינם נכונים וכוללים תנאים שאינם מקובלים על ישראל. ממשיכים עד לניצחון המוחלט". 

הפגנה למען שחרור החטופים בתל אביב (צילום: רויטרס)
נתניהו מכחיש שישראל הסכימה לעסקה: "הדיווח כולל תנאים שלא מקובלים עלינו" | צילום: רויטרס

18:00 - דיווח בסעודיה: התקיפה הישראלית בדמשק - מתקנים שסיפקו לחמאס ולג'יהאד נשק ומידע

בערוץ אל-חדת' הסעודי דווח כי התקיפה הישראלית בדמשק היום הייתה במתקנים של ענף פלסטין של כוח קדס האיראני - שתומך בארגוני הטרור הפלסטינים. המתקנים האלו סיפקו לחמאס ולג'יהאד האיסלאמי נשק ומידע.

על פי דיווחים בתקשורת הערבית, סעיד איזדי הוא ראש ענף פלסטין במשמרות המהפכה האיראניים וממונה על התיאום מול ארגוני הטרור הפלסטינים, חמאס והג'יהאד האיסלאמי. איזדי עומד בקשר עם הנהגת הג'יהאד בדמשק.

17:33 - גלנט בגבול עזה: "חצי ממחבלי חמאס חוסלו או נפצעו"

שר הביטחון יואב גלנט שוחח עם לוחמי התותחנים שנמצאים בשירות מילואים בעוטף עזה ומסייעים לכוחות הלוחמים בשטח רצועת עזה. "חיסלנו כבר רבע מהמחבלים של חמאס לפחות ויש עוד מספר כזה של פצועים", אמר ללוחמים. "אנחנו במלחמה ארוכה, אבל בסוף אנחנו נשבור את חמאס".

"אצלכם בשטח לא שואלים מי הגיע מפה ומי הגיע משם, ומה דעתו של זה ומה דעתו של ההוא - אנחנו נלחמים ביחד, את זה צריך להקרין כלפי מעלה ושכולם יתנהגו בדרך הזאת", הבהיר גלנט. "כולם צריכים להבין שהמוסדות הנבחרים – הממשלה, הכנסת, מייצגים את כל הציבור בישראל, והמערכה מובלת על ידי מי שרואה את טובת כלל הציבור בישראל. זה המפתח בשביל לתת כוח לכוחות. ולכן, מקסימום פעילות מאחדת ומאוחדת שתקרין כלפי מטה.

עוד אמר גלנט: "יש שלוש מטרות היום למלחמה - אחת זה לחסל את החמאס. שתיים, להחזיר את החטופים. שלוש, לשמור על אחדות עם ישראל – זאת גם מטרה בתוך התהליך הזה".

שר הביטחון יואב גלנט (צילום: שירה קינן)
גלנט: "חצי ממחבלי חמאס חוסלו או נפצעו" | צילום: שירה קינן

17:29 - קבינט המלחמה יתכנס הערב לדון בהצעות שהוגשו בפסגה בפריז

לקראת כינוס הקבינט העב, גורמים המעורים במו"מ מדגישים: חמאס עדיין לא השיב להצעה והפרסומים בתקשורת הזרה, לפיהם יש מתווה מוסכם, מוקדמים עדיין.

17:12 - אזעקה הופעלה ביישוב מתת בגליל העליון

שלוש רקטות נפלו בשטחים פתוחים, לא דווח על נפגעים באירוע. צה"ל הגיב באש ארטילריה לעבר מקור הירי.

16:51 - אזעקות בגוש דן ובשפלה: 11 רקטות שוגרו מח'אן יונס, 7 יורטו - לא דווח על נפגעים

אזעקות נשמעו במספר ערים בגוש דן ובשפלה, בהם נס ציונה, רמלה, בית חנן, בת ים ותל אביב. 11 הרקטות שוגרו מדרום ח'אן יונס, מאזורים שהצבא עוד לא תמרן בהם. דיווחים על נפילות במספר מוקדים, אין נפגעים.

שברי רקטה בראשון לציון (צילום: לפי סעיף 27 א')
שברי רקטה בראשון לציון | צילום: לפי סעיף 27 א'

אלי בין, מנכ"ל מד"א, לחדשות 12: שני רכבים נפגעו בראשון לציון, לא ברור אם מרסיסים או פגיעה ישירה - עד כה לא דווח על נפגעים. בין הרכבים שנפגעו, רכבו של גיא גיאור.

מטח טילים למרכז (צילום: לפי סעיף 27 א')
מטח לשפלה וגוש דן | צילום: לפי סעיף 27 א'

16:35 - דיווח: ישראל הסכימה למסגרת לעסקת חטופים שהוצעה בפסגה

על רקע ההתקדמות במגעים לשחרור החטופים, ישראל הסכימה למסגרת לעסקה שהוצעה בידי המתווכים - כך דווח ברשת NBC האמריקנית. טיוטה תוגש היום לחמאס. לפי הדיווח, העסקה תכלול שחרור של החטופים בפעימות, שיהיו מלוות בהפסקות לחימה, הכנסת סיוע הומניטרי לעזה ושחרור של אסירים פלסטינים. לכתבה המלאה

בנימין נתניהו, ג'ו ביידן, יחיא סינוואר (צילום: AP)
דיווח: ישראל הסכימה למסגרת לעסקת חטופים שהוצעה בפסגה | צילום: AP

15:42 - אחרי הביקורת, צה"ל מבהיר: "לא שינינו את הוראות פתיחה באש"

דובר צה"ל הגיב לביקורת שהופנתה כלפי הצבא בעקבות דיווחים על שינוי בהוראות פתיחה באש. בצה"ל הבהירו שאין שינוי בהוראות, ושמטרתן למנוע הגעה לגדר ופגיעה בישראלים.

"בהמשך לטענות ביחס להוראות הפתיחה באש בגבול עזה, בצה״ל מבהירים כי אין שינוי בהוראות הפתיחה באש, וכוחות צה״ל פועלים על פי ההנחיות שלא לאפשר הגעה לגדר הגבול של אף גורם", נמסר מדובר צה"ל. "הוראות הפתיחה באש ומדיניות הפעלת הכוח מאפשרות לכוחות לעמוד במשימה, תוך מניעת אירועי ירי כוחותינו על כוחותינו, או פגיעה באזרחים ישראליים, לרבות חטופים שעלולים להגיע למרחב". 

15:23 - ראש הממשלה נתניהו הגיע לביקור תנחומים בביתו של הלוחם אחמד אבו לטיף 

נתניהו הגיע היום לביקור תנחומים ברהט, בביתו של רס״ל (במיל׳) אחמד אבו לטיף שנפל בקרב ברצועת עזה. "אני אבל מאוד יחד אתכם על האבדה הזאת, אחמד הוא דוגמה ומופת, גיבור", אמר ראש הממשלה למשפחתו של אבו לטיף.

הוא הוסיף: "כל אזרחי ישראל באים לפה, ואני רוצה להגיד לך - זה משקף באמת דבר מאוד עמוק שקרה פה. האחווה הזאת והשותפות הזאת, שאנחנו יודעים שאנחנו נלחמים על הבית של כולנו. אחמד נפל על הבית של כולנו, הוא גם ביטא את זה עוד כשהוא היה בחיים. היחד הזה צריך לבוא לידי ביטוי עכשיו בעוצמה הרבה יותר גדולה".

ראש הממשלה בביקור תנחומים בבית משפחת אבו לטיף (צילום: חיים צח, לע"מ)
נתניהו בבית משפחת אבו לטיף | צילום: חיים צח, לע"מ

15:15 - חמאס בנה מנהרה וחדרים לבכירים - מתחת לבית קברות

דובר צה"ל מסר שכוחות אוגדה 98 פשטו על מנהרה תת קרקעית הממוקמת מתחת לבית הקברות בבני סוהילה, שבלב ח'אן יונס. הלוחמים איתרו בתוך תוואי המנהרה משרד של מפקד הגדוד המזרחי מחטיבת ח'אן יונס, ממנה ניהל את ההתקפה ב-7 באוקטובר. לכתבה המלאה

תצלום אוויר של תוואי המנהרה בבית הקברות בני סוהילה (צילום: דובר צה"ל)
תצלום אוויר של תוואי המנהרה החוצה את בית הקברות בני סוהילה | צילום: דובר צה"ל

הלוחמים שחקרו בשטח את המנהרה נתקלו במטענים, דלתות הזזה ודלתות הדף וחיסלו מחבלים ששהו בתוכה. "אורכה כקילומטר, עומקה כ-20 מטרים ובתוכה מספר מתחמים", הסבירו בדובר צה"ל "בסיום החקירה הושמדה המנהרה בידי כוחות של יחידת יהל"ם".

14:55 - הבית הלבן יום אחרי פסגת פריז: "סבורים שיש תשתית לעסקת חטופים נוספת"

ג'ון קירבי, דובר המועצה לביטחון לאומי של ארה"ב, אמר בריאיון לרשת MSNBC שהושגה "מסגרת" לעסקה עתידית: "השיחות הללו היו קונסטרוקטיביות, רציניות ומפוכחות. שוחחנו רבות מאוד עם קטר, מצרים וישראל ואני חושב שהייתה לנו כאן התקדמות מסוימת. אני לא רוצה להישמע אופטימי מדי, אני לא חושב שיש לנו עסקה שעומדת לקרות או שניתן להכריז עליה, אבל אני כן חושב שיש התקדמות".

14:40 - דיווחים סותרים על זהות ההרוגים בתקיפה בסוריה

לפי גורם צבאי סורי, חיל האוויר תקף מכיוון הגולן כמה מטרות בדרום דמשק. לדבריו, כמה יועצים איראניים נהרגו, יש פצועים ונגרם נזק לרכוש. במקביל, באתר איראני מדווחים כי ההרוגים כתוצאה מהתקיפה - אינם איראנים. שגריר איראן בסוריה, חסין אכברי הכחיש, הבהיר: לא הותקף מבנה של היועצים האיראנים בדמשק ואף אחד מהם לא נהרג בתקיפה.

14:15 - דיווח: עשירית מעובדי אונר"א - מקושרים לארגון טרור

לפי הוול סטריט ג'ורנל, דוח המודיעין שהוגש על המעורבות של עובדי סוכנות הסיוע של האו"ם על אירועי 7 באוקטובר פירט שכ-10% מעובדי הארגון בעזה הם בעלי קשרים לקבוצות טרור איסלאמיסטיות.

משרדי אונר"א ברצועת עזה (צילום: Abed Rahim Khatib / Flash90, חדשות)
משרדי אונרא בעזה, ארכיון | צילום: Abed Rahim Khatib / Flash90, חדשות

13:33 - אזעקות באצבע הגליל: 2 נפילות בשטחים פתוחים

התרעות נשמעו בקריית שמונה, משגב עם, קריית שמונה, מרגליות ומנרה. דיווחים על 2 נפילות בשטחים פתוחים במרחב מרגליות, אין נפגעים.

13:28 - ערוצי החדשות באיראן מדווחים על פצועים ולפחות שני הרוגים בתקיפה בדמשק

באל-ערבייה מדווחים כי התקיפה שמיוחסת לישראל בא-סיידה זינב שבדרום דמשק כוונה נגד מפקדה של משמרות המהפכה האיראניים. כמו כן, בערוצי החדשות באיראן מדווחים על פצועים ולפחות שני הרוגים בתקיפה.

13:13 - לוחמי מילואים קראו לשר הביטחון גלנט להורות על עצירת כניסת הסיוע לעזה

במקביל לניסיון לחסום את מעבר כרם שלום בידי פעילי תנועת "צו 9" עם משפחות חטופים, לוחמים במילואים שנפגשו עם השר גלנט קראו לו: "בלי סיוע, בלי סיוע, אנחנו עכשיו הולכים לחסום את הסיוע".

13:10 - חמאס על הניסיון להניע עסקה חדשה: ישראל צריכה להפסיק את המתקפה

בכיר חמאס סמי אבו זוהרי לסוכנות הידיעות רויטרס: "הצלחתה של פסגת פריז תלויה באם ישראל תסכים להפסיק את המתקפה ברצועה עזה".

12:32 - דיווחים בסוריה: ישראל תקפה לאור יום בדמשק

ערוץ אל-ערביה הסעודי דיווח כי ישראל תקפה בשכונת א-סיידה זינב שבדרום הבירה הסורית - במפקדה של משמרות המהפכה האיראניים. בתיעוד מהמרחק ניתן לראות פטריית עשן גדולה שמיתמרת מעל היעד שהופצץ.

תיעוד תקיפת משרדי כוח קודס בדמשק
תיעוד תקיפת משרדי כוח קודס בדמשק

11:51 - חיזבאללה שיגר שני טילי נ"ט לעבר מוצב צבאי באזור מטולה, אין נפגעים. צה"ל תוקף בתגובה מטרות בלבנון

10:54 - פיגוע בחיפה

חייל בן 20 נפצע קשה מדריסה ליד בסיס חיל הים בעיר, הנהג יצא מהרכב עם גרזן - ונוטרל. לכתבה המלאה

10:34 - פרסום ראשון | אחרי הפסגה בפריז: משפחות חטופים ייפגשו היום עם ראש ממשלת קטאר בוושינגטון

10:31 - סוכל פיגוע דקירה במעבר תקוע: פלסטיני חמוש בסכין ניסה לדקור ונוטרל

כוחות צה"ל חיסלו מחבל שניסה לבצע פיגוע דקירה בעת ששמרו בעמדה צבאית ליד ההתנחלות תקוע.

10:01 - אזעקה בראש הנקרה, שיגור כושל מלבנון שלא חצה לשטח ישראל

09:54 - היום השישי ברציפות: עשרות מנסים למנוע כניסת משאיות סיוע לעזה

כוחות גדולים של משטרה וצה"ל פועלים במעבר כרם שלום למנוע את חסימתם של עשרות פעילי תנועת "צו 9" המוחים נגד כניסתן של משאיות עם ציוד הומניטרי לרצועה. לפי שעה, המשאיות נכנסות והמשטרה עיכבה ארבעה מפגינים, בהם ספי בן חיים, מקים התנועה.

08:55 - שני פצועים משיגורים באזור בירנית

שני חיילים נפצעו קל מירי רקטי של חיזבאללה לעבר מוצב בירנית שבגבול הצפון. בתגובה, צה"ל תוקף בדרום לבנון. 

תיעוד הירי למוצב בירנית
הירי לעבר בירנית

07:00 - כטב"ם של צה"ל שחזר ממשימה בעזה התרסק באזור השפלה, אין נפגעים

בשל תקלה טכנית, כטב"ם צבאי שחזר ממשימה בעזה נפל לפנות בוקר בשדה סמוך לכפר מרדכי, ללא נפגעים. הכלי נאסף, האירוע מתוחקר ואין חשש לדליפת מידע.

כטב"ם צה"לי שהתרסק ליד כפר מרדכי (צילום: לפי סעיף 27 א')
כטב"ם צה"לי שהתרסק ליד כפר מרדכי | צילום: לפי סעיף 27 א'

05:53 - דיווח בסוכנות הידיעות האיראנית IRNA: משלחת איראן לאו"ם מסרה הצהרה לפיה טהרן לא הייתה מעורבת במתקפה בצפון מזרח ירדן - שבה נהרגו שלושה חיילים אמריקנים

04:40 - ניו יורק טיימס: אחד מעובדי אונר"א שלקחו חלק במתקפת חמאס אחראי לחטיפה, אחר השתתף בטבח בבארי

העיתון מפרסם האשמות נגד שלושה מעובדי אונר"א שהשתתפו במתקפת הפתע של חמאס ב-7 באוקטובר: אחד מהם הואשם בחטיפת אישה, אחר חילק תחמושת ועובד נוסף תואר כמי שהשתתף בטבח בבארי - שבו נרצחו 97 בני אדם. ההאשמות כלולות בתיק שמסרה ישראל לארה"ב, המפרט את טענותיה נגד 12 עובדי סוכנות האו"ם לפליטים פלסטינים.

04:00 - דיווחים פלסטיניים: צה"ל פועל בשעה זו בג'נין

הפלסטינים מדווחים כי כוחות ישראליים פשטו על העיר ג'נין שביהודה ושומרון, בפעילות שכוללת מספר רב של כלי רכב צבאיים. עוד דווח כי הכוחות פועלים גם בכפר יעבד דרומית לעיר.

03:15 - יפן מצטרפת לשורת המדינות שהודיעו על הפסקת התרומות לאונר"א

משרד החוץ היפני הודיע כי במדינה החליטו להשהות את המימון לסוכנות הסעד של האו"ם. בהצהרה מטעמו, מסר משרד החוץ: "מודאגים מאוד מהמעורבות לכאורה של אנשי אונר"א במתקפת הטרור על ישראל וקוראים לנהל את החקירה בנושא בצורה מהירה ומלאה". על פי נתוני אונר"א לשנת 2022, יפן היא התורמת השישית בגודלה לסוכנות.

02:21 - יו"ר ארגון הבריאות העולמי: קוראים לתורמים לא להשעות את המימון לאונר"א, תושבי עזה זקוקים לתמיכה

טדרוס אדהנום גברייסוס, יו"ר ארגון הבריאות העולמי, הצטרף לפניותיה של אונר"א לתורמים להמשיך לממן את הסוכנות. בציוץ בטוויטר כתב גברייסוס: "אנו קוראים לתורמים שלא להשהות את המימון שלהם לאונר"א ברגע קריטי זה. קיצוץ המימון רק יפגע בתושבי עזה שזקוקים נואשות לתמיכה".

01:05 - דיווחים זרים: ירדן ביקשה תמיכה ביטחונית מארה"ב - בעקבות החשש מאיראן ושלוחותיה

דיווח ברויטרס - מפי מקור ביטחוני ירדני בכיר: ירדן ביקשה לאחרונה תמיכה ביטחונית מתקדמת יותר מצד ארה"ב "מחשש שאיראן ושלוחותיה עלולות להיות מעורבות יותר בכל התלקחות רחבה במזרח התיכון". לפי הדיווח, ירדן התריעה בפני וושינגטון על הצורך לחזק את מערכות ההגנה שלה, מפני המיליציות הפרו-איראניות בגבול עם עיראק וסוריה. עוד דווח כי ירדן גם ביקשה מארה"ב מערכות הגנה אווירית מסוג "פטריוט". ראוי לציין שכבר בסוף אוקטובר דווח ברויטרס שירדן הגישה לארה"ב בקשה להצטייד במערכות הגנה נוספות - כולל סוללת "פטריוט".

00:09 - טילי נ"ט שוגרו לעבר מרחבי שומרה וסאסא שבגליל, צה"ל מגיב בארטילריה

בחצי השעה האחרונה שוגרו שני טילי נ"ט לעבר מרחב שומרה שבגליל המערבי ושניים נוספים לעבר סאסא. בצה"ל מגיבים בירי ארטילרי.

23:00 - דיווח: מצרים מציבה קו אדום לישראל בגבול

דיווח בערוץ הלבנוני אל-מיאדין - מפי מקורות פלסטיניים: מצרים הודיעה לארגוני הטרור שלא תאפשר לישראל לפעול בציר פילדלפי - והיא הדגישה כי "כל מתקפה בגבול היא התקפה נגד הביטחון הלאומי-המצרי".

22:42 - ביידן איים בתגובה על הרג החיילים בירדן

במהלך עצרת בצפון קרוליינה, ביקש נשיא ארה"ב ג'ו ביידן מהקהל לעמוד דקת דומייה לזכר שלושת החיילים שנהרגו במתקפת הכטב"ם בירדן. "אנחנו נגיב", הבטיח, והוסיף: "זו הייתה יממה קשה לאמריקה".

22:08 - הרוג נוסף לחיזבאללה בדרום לבנון

חיזבאללה הודיע על מחבל נוסף שנהרג בדרום לבנון, ה-174 מתחילת המלחמה.

21:37 - שני מחבלי חיזבאללה נהרגו בדרום לבנון

חיזבאללה הודיע על שני מחבלים נוספים משורותיו שחוסלו בדרום לבנון - ובכך הצהיר על 173 הרוגים מתחילת המלחמה.

21:28 - האזעקה באזור אשקלון: רקטה אחת יורטה, אין נפילות או נפגעים

בהמשך לאזעקות שהופעלו באזור אשקלון, יורטה רקטה אחת ששוגרה לאזור התעשייה הדרומי בעיר. ממד"א נמסר כי בשלב זה לא התקבלו קריאות על נפילות או נפגעים.

21:00 - אזעקות באזור התעשייה אשקלון, ביישובים במערב לכיש (בת הדר, מבקיעים) ובעוטף (נתיב העשרה, כרמיה, יד מרדכי)

20:55 - הממשלה הירדנית מגיבה על הרג החיילים האמריקנים

"במתקפה על הכוחות האמריקנים לא נפצע אף שומר גבול ירדני", הצהירה ממשלת ירדן. עוד הבהירה התקשורת המקומית: המתקפה התרחשה בגבול סוריה-ירדן.

20:22 - לשכת רה"מ על הפסגה בפריז: "פגישה קונסטרוקטיבית, קיימים עדיין פערים משמעותיים"

הסתיימה פסגת המודיעין באירופה שבה השתתפו ראש המוסד וראש השב"כ, לצד ראש ה-CIA, ראש המודיעין המצרי וראש ממשלת קטאר בניסיון לקדם עסקת חטופים חדשה. בלשכת ראש הממשלה מסרו כי "הפגישה הוגדרה כפגישה קונסטרוקטיבית. קיימים עדיין פערים משמעותיים בהם עתידים הצדדים להמשיך לדון כבר השבוע בפגישות הדדיות נוספות".