הנאום, הבלונים - והתגובה: חיל האוויר תקף הערב (שישי) 3 עמדות צבאיות של חמאס בגבול רצועת עזה באמצעות מל"ט וטנק - בתגובה על הפרחת בלוני התבערה לעבר יישובי עוטף עזה בזמן נאומו של ראש הממשלה נתניהו בעצרת האו"ם בניו יורק. במקביל, משרד הבריאות בעזה מעדכן: 26 פלסטינים נפצעו בהתפרעויות על הגדר.

תקיפת צה"ע בעזה (צילום: getty images)
תקיפת צה"ל בעזה | צילום: getty images

לפי הודעת דובר צה"ל, הותקפו שתי עמדות צבאיות של חמאס, שסמוכות למוקדי הפרות הסדר ושמהם הופרחו בלוני התבערה. בנוסף, עמדה נוספת הותקפה באמצעות טנק, שנמצאת בסמוך למקום שממנו בוצע ירי לעבר כוחות הביטחון. לא היו נפגעים לכוחות צה"ל באירועים. 

בשעות הצוהריים, פרצה שרפה ביער כיסופים שבעוטף עזה. צוותי כיבוי והצלה, יחד עם צוותי קק"ל, הוזעקו למקום ופעלו להשגת שליטה על האירוע. חוקר שריפות מכבאות והצלה לישראל מחוז דרום קבע כי שלושת השריפות נגרמו מבלוני תבערה.

בתיעודים שהגיעו מעזה - נראו פעילי טרור משגרים בלוני תבערה. יחידת הבלונים אחפאד א-נאצר, שמזוהה עם ועדות ההתנגדות, טענה כי היא הצליחה לשגר בלונים לעבר העוטף.

חה"כ אלמוג כהן (עוצמה יהודית) התייחס לתגובת צה"ל ובירך: "אני רוצה לברך ולחזק את שר הביטחון יואב גלנט על תגובה מהירה וחדה לפעולות הטרור הללו. תושבי הנגב ועוטף עזה עומדים איתן לצידו של צה״ל ומגבים את פעולותיו. לא נקבל בשום צורה, מצב שבו תושבי עוטף עזה והנגב הופכים שוב לקורבנות של טרור הבלונים, לא הפעם".