פרסום ראשון: יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן הורה לכוחות הביטחון שלו להתחיל להתפרס בג'נין כבר ביום הראשון הקרוב. בדיון פנימי ברמאללה הזהיר אבו מאזן את ראש המודיעין הפלסטיני, גנרל מאג'ד פרג' ואנשיו, שאם לא יפעלו במהירות עלולה להישנות בג'נין ההשתלטות של חמאס, בדומה להשתלטות על עזה בשנת 2007.

מקורות רמי דרג ברמאללה מסרו ל-N12, כי אבו מאזן נזף במילים קשות בראשי מנגנוני הביטחון על אובדן השליטה במחנה הפלטים ובעיר ג'נין. הוא הדגיש את כשלונם בהגנה על שניים מראשי הפת"ח: מחמוד אל-עאלול ועאזם אל-אחמד, שסולקו ממסע ההלוויה של ההרוגים בפעולות צה"ל בג'נין בשבוע האחרון. בדיון סוכם על שינוי יסודי בפעילות מנגנוני הביטחון באזור ג'נין, הואיל וזהו תנאי הכרחי לקבלת כספי הסיוע לשיקום ג'נין שהבטיחו איחוד האמירויות (15 מיליון דולר), ואלג'ריה (30 מיליון דולר).

הקושי הגדול במימוש המדיניות הפלסטנית החדשה נוגע לפיצול הפנימי בתנועת הפת"ח בתוך ג'נין, בעיקר בין פעילי התנזים בעיר לבין החמושים במחנה הפליטים. אבו מאזן הורה לחפש דרך להכניס את כוחות הביטחון שלו לעיר בלא התנגשות.

בתוך כך נודע ל-N12, כי הוועדות האזוריות של פת"ח קיימו בימים האחרונים מפגשים עם קציני הביטחון של הרשות בדרישה כי יפעלו לאלתר לריסוק התשתית שבונה חמאס בגדה המערבית. חברי הוועדות האלה טענו כי חמאס מכין את הקרקע להשתלט על הגדה כולה ודוחף את הציבור הרחב ליזום התנגשויות עם מנגנוני הביטחון. מתברר כי חרף שפע הדיבורים על כינוס משותף של ראשי כל הפלגים הפלסטינים עם אבו מאזן, גובר המתח בשטח בין הפעילים המקומיים של שני הארגונים.

בפת"ח האשימו למשל את חמאס באחריות להתנפלות על שניים ממנהיגי הארגון במהלך ההלוויות בג'נין, והמנהיג המקומי של חמאס מוסטפא אבו ערה טען כי ברשותו תמונות שמראות כי דווקא חמושים מחברי הפת"ח, הם אלו שכיוונו נשק אל השניים.