2 התרעות צבע אדום הופעלו הבוקר (שבת) באשקלון, במרחב לכיש ובעוטף עזה, והפרו את מנוחת השבת של תושבי האזור. האזרחים המבוהלים נאלצו להתפנות במהרה למרחב המוגן בשעה ש-4 רקטות ששוגרו מרצועת עזה מאיימות לפגוע באזור מגוריהם.

תיעוד תקיפת צה"ל ברצועת עזה
תיעוד תקיפת צה"ל ברצועת עזה

"התעוררנו משינה לאזעקות רצנו לממ"ד ושמענו פיצוץ זה היה מפחיד", משחזר ישראל, תושב אשקלון, בשיחה עם N12: "זה נראה כאילו הממשלות מתחלפת אבל אצלנו לא משתנה כלום. הרקטות ממשיכות". תושב אחר סיפר: "הייתה אזעקה, היא בדיוק תפסה אותי במקלחת. רצתי החוצה כמו משוגע... נמאס כבר מהמצב הזה, נמאס שאנחנו בני ערובה ושחמאס עושה מה שבא לו".

עוד הוא הוסיף כי "רק לפני חודש היה ירי לאשקלון – ועכשיו יש עוד אחד. התכוונו לטייל היום, אבל חם מדיי. תרתי משמע. גם מתוח וגם שמש חזקה. מקווים שזה לא ימשך". בדובר צה"ל עדכנו כי אין הנחיות מיוחדות לתושבי האזור.

ראש עריית אשקלון, תומר גלאם, קיים הלילה הארכת מצב טלפונית עם גורמי הביטחון ברשות ובצה"ל. "בפעם השנייה בתוך כחודש השקט בעיר אשקלון מופר בעקבות ירי רקטות על העיר", הוא מוסר. "אני מצפה מהממשלה לפעול ביד קשה ולהגיב בעוצמה נגד ארגוני הטרור ברצועת עזה כדי להביא את השקט לאזור ולשמור על שגרת החיים השקטה והבטוחה בעיר אשקלון".