יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן התקשר הערב (שני) לשר הביטחון בני גנץ, בירך אותו לרגל ראש השנה ושוחח עימו על חיזוק התיאום הביטחוני. בשיחה קצרה בין השניים הדגיש שר הביטחון כי על הרשות לפעול לעצירת ההסלמה ביהודה ושומרון.

השיחה בין השניים התקיימה שלושה ימים לאחר שאבו מאזן נאם בעצרת האו"ם והאשים את ישראל ש"בחרה שלא להיות חלק מתהליך השלום". אבו מאזן טען לאחר נאומו של רה"מ יאיר לפיד בעצרת כי ישראל "לא מאמינה בפתרון שתי המדינות". בין השאר טען יו"ר הרשות הפלסטינית כי העיתונאית שירין אבו עאקלה "נורתה בכוונה", ובנוסף קרא להגדיר את להב"ה ארגון טרור.

"אני מדבר בשם מיליוני פלסטינים שעברו את הנכבה", פתח אבו מאזן את נאומו ביום שישי. "יותר מחמישה מיליון פלסטינים חיים תחת כיבוש ישראלי יותר מ-54 שנים, המאמצים שלנו להגיע לשלום צודק לא נושאים פרי בגלל המדיניות הישראלית".

אבו מאזן באו"ם (צילום: AP)
אבו מאזן באו"ם | צילום: AP

"זה ברור שישראל בחרה לא להיות חלק מתהליך השלום ולא להתייחס להסכמי אוסלו, היא חיבלה ועדיין מחבלת בפתרון שתי המדינות", האשים יו"ר הרשות הפלסטינית. "ישראל לא מאמינה בפתרון שתי המדינות, לכן אין לנו פרטנר בישראל שאיתו אפשר לדבר".

בתגובה על שיחת אבו מאזן-גנץ, דובר חמאס חאזם קאסם אמר כי "הברכות הן התעלמות מהסבל של עמנו שנובע מהאכזריות של צבא הכיבוש בראשות בני גנץ. הברכות עלו במקביל להסלמה במסגד אל-אקצא ולעלייה במספר ההרוגים מבני עמנו בגדה המערבית. השיחה הזו לא מייצגת אף אחד מהעם הפלסטיני".