לראשונה מתחילת מבצע "עלות השחר", רקטה ששיגרו פעילי הג'יהאד האיסלאמי מעזה פגעה ישירות בבית מגורים בשדרות. אב המשפחה תיאר את השניות הדרמטיות: "שמענו אזעקה ורצנו מהר אני אשתי והילדים לממ"ד. אחרי 6-7 שניות שמענו בום גדול והרקטה פגעה".

הוא סיפר על ההלם כשיצאו החוצה וראו את הנזק: "כל הבית היה מלא עשן ומים יצאו מהתקרה. הנזק לבית משמעותי מאוד אבל ברוך השם שלא קרה כלום". "זה הגיע גם אלי - התחושות קשות", אמר בעל הבית. "הילדים גם ככה סובלים מחרדה. הם ילדים קטנים בני 8 ו-3".

נפילת רקטה בבית בשדרות

באירוע אחר בשדרות מאותו מטח רקטות, רסיס של טיל כיפת ברזל ששוגר לעבר הרקטות נפל בשטח העיר – נפילה שגרמה לכמה נפגעי חרדה שטופלו במקום.

מבצע "עלות השחר" נכנס היום ליומו השני, עשרות שיגורים מאז שעות הבוקר נורו היום (שבת) בעוד צה"ל ממשיך לתקוף ברצועה. קצת לפני השעה תשע זוהתה נפילה ראשונה בשטח המועצה האזורית אשכול, אדם אחד נפצע קל בעינו מרסיס. שעתיים לאחר מכן נפצעו קל, גם כן בעוטף, 2 חיילים שהגיעו לטפל בנפל ונפגעו מרסיסים. קצת לפני השעה 12:00 נשמעו לראשונה אזעקות באשדוד, במודיעין וביישובים נוספים בשפלה. רקטה פגעה בבית בשדרות - בני המשפחה שהו בממ"ד ולא נפגעו.

בשעות הצוהריים פרסם דובר צה"ל כי לוחמי יחידת אגוז תקפו עמדה צבאית של הג'יהאד האיסלאמי ברצועת עזה. החל משעות הבוקר תקף צה"ל מטרות של הג'יהאד, כולל כמה סיכולים ממוקדים של חוליות טרור שנערכו לשיגור רקטות.