התחממות נוספת בפתח? לקראת יום הנכבה שיציינו מחר (ראשון) הפלסטינים, בחמאס קראו להמונים לעלות אל הר הבית כדי "להכשיל את המזימות" של ישראל ביום זה.

במקביל לציון יום הנכבה על ידי הפלסטינים יחול מחר פסח שני (פסח קטן), שגם בו ניתן לפי המסורת להקריב קורבן בהר הבית עבור מי שנבצר ממנו לעשות זאת במועד המקורי (י"ד בניסן) בשל טומאה או מרחק. דובר החמאס חאזם קאסם ענה בדבריו לקריאות של יהודים התומכים בעלייה להר הבית להגיע מחר למקום.

 "הקריאות הקיצוניות להסתער להסתער מחר ביום הנכבה על מסגד אל-אקצא ואישור 'שלטונות הכיבוש' לעשות כן הן הסלמה מסוכנת המהווה פרובוקציה כלפי עמנו ורגשותינו שתוביל להתנגשות ש'הכיבוש הציוני' יישא במלוא ההשלכות שלה", מסר קאסם. "אנו קוראים להמוני בני עמנו בירושלים, בגדה המערבית ובישראל הכבושה להגיע למסגד אל-אקצא כדי לסכל את התוכניות המרושעות של הכיבוש".

הקריאה של חמאס מגיעה לאחר ימים מתוחים במיוחד בין הצדדים, ובהם ההתלקחות האחרונה במהלך הלווייתה של עיתונאית אל-ג'זירה שירין אבו עאקלה שנסיבות מותה טרם התבררו. מסע ההלוויה יצא אתמול מבית חנינא, וכבר בתחילתו התפתחו עימותים בין המשטרה למשתתפים. הצועדים התקדמו לכיוון הר ציון, שם נקברה העיתונאית בבית הקברות היווני, ותלשו דגלי ישראל במהלך המסע.

כמו כן, לוחם הימ"מ רס"ב נעם רז ז"ל נהרג אתמול בחילופי האש שהתפתחו בשעות הבוקר במהלך כתר שהוטל על בית של מבוקש בג'נין שהיה אחראי על ביצוע פיגועי ירי לעבר כוחות הביטחון בכל הכניסות האחרונות לאזור. בשעות הערב נעצר אתמול באזור צור יצחק פלסטיני בן 19, תושב טול כרם, עם סכין בידו ומכתב שבו הסבר על כוונתו לבצע פיגוע.