המתיחות הביטחונית נמשכת: אחרי שאמש נורתה רקטה לשדרות, בצה"ל הגיבו הלילה (בין רביעי לחמישי) ותקפו מתקנים צבאיים של חמאס ברצועת עזה. במהלך הלילה נשמעו אזעקות צבע אדום נוספות בשדרות, אך לאחר תחקיר ראשוני - צה"ל הודיע כי מדובר בהתרעות שהופעלו בשל זיהוי שגוי ונשמעו אחרי ירי קליעים.

תחילה, דווח כי ארבע רקטות נורו לעבר שדרות ויישובי העוטף ויורטו בידי מערכת כיפת ברזל. בהמשך התברר בצה"ל כי נורתה רק רקטה אחת לשטח ישראל שרסיסיה פגעו בבית בשדרות, כאשר יתר האזעקות הופעלו בשל טעות בתפעול של ההגנה האווירית - כך על פי תחקיר ראשוני. הממצאים ייבדקו ויתוחקרו.

צה"ל הודיע כי חיל האוויר תקף הלילה מתקן תת-קרקעי שמכיל רכיבים שמשמשים לייצור מנועים רקטיים. בצבא מסרו כי "תקיפה זו תוביל לפגיעה משמעותית בתהליך הייצור של הרקטות ברצועת עזה".

במהלך תקיפתו ברצועה - נורה טיל נ"מ לעבר מטוסי חיל האוויר ובתגובה - נתקף מתחם צבאי של חמאס. "מטוסי קרב תקפו מוקדם יותר הלילה מתחם צבאי המשמש את כוח ההגנה האווירית של ארגון הטרור חמאס, זאת בנוסף לתקיפה שבוצעה מוקדם יותר הערב ובתגובה על ירי נ"מ שבוצע במהלך תקיפת צה"ל. הניסיון לפגוע במטוסים כשל, לא נגרם נזק לכלי הטיס ואין נפגעים".

כיפת ברזל, הערב (צילום: חדשות)
סוללת כיפת ברזל, ארכיון | צילום: חדשות

אתמול נורתה רקטה לעבר שדרות ורסיסיה פגעו בבית מגורים וברכב. 4 נפגעו קל בגופם בדרכם למרחב המוגן ו-2 לקו בהתקף חרדה. שניים מנפגעי הגוף ו-2 הלוקים בחרדה פונו לבתי החולים, בנוסף לנפגע חרדה כבן 70 בעקבות הירי אמש לשדרות.

לפני מטח הרקטות על שדרות, צה"ל הודיע כי תקף מבנה תת-קרקעי לייצור מנועים רקטיים של ארגון הטרור חמאס. בין השאר הותקפו מוצב צבאי ופתח מנהרת טרור שמוביל למבנה התת-קרקעי ובו היו חומרי גלם כימיים שמשמשים לייצור מנועים רקטיים. "התקיפה תוביל לפגיעה של ממש בתהליך הייצור של הרקטות ברצועה" מסר צה"ל. "התקיפה בוצעה בתגובה על שיגור משטח רצועת עזה לעבר מדינת ישראל מוקדם יותר הערב. ארגון הטרור חמאס הוא האחראי למתרחש ברצועת עזה".

תיעוד התקיפה בעזה
תיעוד מרגעי התקיפה בעזה
פגיעת הרקטה בבית בשדרות

הג'יהאד האיסלאמי איים הלילה כי "אפשרויות ההתנגדות פתוחות ואנחנו נגיב בזמן המתאים. הכיבוש נושא באחריות". דובר חמאס, חאזם קאסם אמר: "הפצצת רצועת עזה תגביר את ההתנגדות ואת ההתעקשות של עמנו להמשיך במאבק, תסלים את התמיכה והגיבוי של עמנו בירושלים, ותגן על המקומות הקדושים שלנו, לא משנה מהם הקורבנות"

רסיס פגע בבית בשדרות (צילום: סעיף 27א לחוק זכויות יוצרים)
צילום: סעיף 27א לחוק זכויות יוצרים